Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz jjeahh #121763 üzenetére

    A túlmelegedés az egyik tényező ami miatt elérheted teljesítőképességed határát.Na ettől most már tavaszig nem kell tartani. ;)

    (#121760) bringasisti...ha éppen a hátadra esel,pláne valami köves talajon,bizony lehet,hogy egy pár ruhával,vagy éppen vízzel töltött hátizsák lesz a megmentőd...bár szerintem a legtöbb gerincsérült nem is a hátára esik. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #121763 üzenetére

    A tested sokkal jobban szereti a hűvös időt 12-18 fokot, ahol nem kell jelentős energiát fordítson a hűtésre (izzadás), nyáron pl kora reggel, kell csapatni (értsd KOM-ért menni), mert délután már biztos hogy nem fog úgy menni, és sokkal jobban is fáradsz, főleg 40+ os aszfalton 12vel tekerve felfele 20+ percen keresztül, azt hittem lefordulok a nyeregből.

    Ugyan ez van az étkezéssel is, ha kajálás után nem tartassz legaláb 30 perc de inkább 1 órás pihenőt, hanem egyből nekimész a legközelebbi dombnak, furcsának tűnhet hogy nincs erőd, alig megy 10kmph val az a mászás ami máskor 14el is vállalható, persze ez függ attól is mennyit és mit ettél.

    Én szeretem a hátizsákot, nem mondom hogy nem sokkal jobb érzés nélküle tekerni, de mikor ott vannak a kis kulcsaim, extra kulacs + kaja, ilyen időben pedig még pár réteg ruha, sokkal nyugodtabb vagyok, hogy bármi történik lesz rá megoldás, nem kell stresszelni, hogy vajon hogy jutok haza sötétedés előtt v hol a francban lesz esélyem vizet venni(ezt inkább nyáron).
    A bringára soha nem raknék táskát, mondjuk a lentebb linkelt képen (Toobee) a váz közé csavart kabát nagy ötlet, mintha annak lett volna kitalálva :D Hosszú távon lehet ledörzsöli a festéket, erre érdemes figyelni, rakj oda átlátszó fóliát.

    Továbbra is ragasztóba mártanám annak a kezét aki full fekete bringákat tervez, ez a gép nagyon jól néz ki de, sokkal tetszetősebb, és egyedibb lenne bármilyen másodlagos színnel, csak pár alkatrészen. Pl a felnik lehetnének fehér feliratúak, az nagyon jól mutat, pedálon a szegecsek, pirosak, nyereg bilincs piros, küllők feje piros, szelep sakpa ha már van és a hajtókar csavarja illetve az első tányérnál is lehet színezni a csavarokat.
    Feketével talán a piros a legjobb kombó, többnyire azért mert abból szinte mindenhol van alkatrész, aztán a fehér.
    Am miért nincs a vázon márka? Ez akkora cég, hogy nekik nem lényeg hogy reklámozzák magukat? talán canyonra tippelnék, de csak azért mert ott tudom hogy van olyan fekete festés, amire fényes canyon feliratot raknak, ami kb észrevehetetlen.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz jjeahh #121763 üzenetére

    Nekem van 2db Ergon hátizsákom. Ezekkel elég jól elvagyok, egyáltalán nem rossz, bár nyilván jobb nélküle, de simán megszokható. Én inkább ezt választom mint a bringa "felmálházását".
    A probléma inkább a gagyibb hátizsákokkal van.
    Nekem ezek vannak:
    BE2 Enduro a kisebb túrákhoz.
    BA3 a nagyobb túrákhoz.
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák