Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz rushty #120477 üzenetére

    Másnap. Remélem vasárnapra helyrejövök, mert akarok tekerni, már nem bírom... :D

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Because

    őstag

    válasz rushty #120477 üzenetére

    intenzív igénybevétel esetén az hogy csak az orrodon akarnál levegőt venni barmosság a szervezetednek több oxigénre van szüksége egyszerűen

  • emiki6

    veterán

    válasz rushty #120477 üzenetére

    Én azt figyeltem meg, hogy míg alszom megszűnik a takonytermelés (ez mindig is így volt), illetve hogy ha szűkség van a "keresztmetszetre", akkor az orrnyálkahártya hiába van bedagadva nyitni fog, ha nem, akkor 2 lehetőség van:
    - "buteykós bólogatás" Ez hasonló, mint az orrspray, csak kevésbé hatékony, de olcsóbb, természetesebb
    - orrspray. Bevallom én szoktam nyomni egyet lefekvés előtt, ha náthás vagyok és úgy érzem, hogy kell, mert az orrnyálkahártya duzzanatát gyorsan leviszi és úgy is marad, míg el nem alszok, alvás közben pedig nem duzzad vissza annyira, hogy problémás legyen az alvás.

    A másik dolog, hogy javítani kell a szén-dioxid tolerancián, azaz megtanítani a szervezetet, hogy több CO2-t is simán el tud viselni, kevesebb mennyiségű levegővel is simán tud működni, sőt még jobban is sok esetben. A CO2 értágító hatású, a magasabb CO2 szint segíti a sejtek oxigénfelvételét, csökkenti a pulzust, nyugtat és javít a koncentráción is. [LESS Breath: Better Health? | Mouth Breathing vs. Nasal Breathing] Erre jött rá amúgy Buteyko is, hogyha megtanítja az asztmásokat, hogy hogyan vegyenek kevesebb levegőt, akkor sokat javul az állapotuk, mert nem lélegeznek túl és a rohamokat is sokkal jobban tudják kezelni. "A légzés ereje" című könyv foglalkozik magyarul ezzel a témával, ha érdekel valakit.

    Az éjszakai szájleragasztás kezdésének szokták azt javasolni, hogy ne hosszában ragassza le az ember a száját, csak keresztbe a száj középső részét (hogy ne "essen le az áll" alvás közben és), hogy ne nyíljon ki a száj. Szerintem ez egy nagyon egyszerű lifehack, ami nem igényel sok akaraterőt (mint egy hideg zuhany), de tapasztalhatóak pozitív hatásai.

    Mindenképpen érdemes az orrlégzésre odafigyelni, mert egyrészt aki málészájjal bámul, az nem esztétikus, másrészt hosszútávon butít, ha az ember egész nap a száján vesz levegőt, valamint több betegség kockázatát is növeli.

    Tavaly amúgy kipróbáltam milyen nem rövid távon max közeli intenzitással futni és csak orron venni a levegőt. Elég hangosan szipákoltam, de sikerült, valószínű rá lehet edzeni a magas intenzitású orrlégzésre is, hogy halkabb legyen vagy csak le lehet vinni a levegőszükségletet, hogy ne keljen annyit venni ugyanazon terhelés mellett. Természetesen foglalkozni kell vele: Tájékozódni, kísérletezni, gyakorolni, sokat.

    Igen, csak ilyen témákban tudok ilyen hosszan írni, ez a hobbim... :D

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák