Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9360

    aktív tag

    Üdv!
    Elnézést a rendhagyó kérdésért, olvastam az összefoglalót, de most nincs lehetőségem annak megfelelően eljárni. Talán nem lesz teljesen off topik!

    Alapvetően irányt szeretnék tudni. Van egy Bianchi Caurus 907-es bringám, amit nagyon alkalmanként használok csak (értsd: talán 20-30 km/ÉV se), viszont most történt egy baleset, ami miatt javításra szorul (szervízben van, ezért nem tudok képet és egyéb adatot feltenni). Ugyanakkor számomra nem a legkényelmesebb (eltelt az idő, jobb már nem annyira előrehajolva tekerni, stb.), így felmerült e kérdés, hogy inkább egy trekkingre kellene cserélni.
    Amit tudok róla:
    2x8 sebesség, Shimano Tiagra váltó, egyenes kormány.
    A szervíz felmérése alapján javítandó: négyszögtengelyes középcsapágy, hajtómű négyszögtengelyes, hátsó felni és küllők + ezek szerelési munkadíja beleértve a szükséges szétszedéseket és beállításokat. Én nem értek hozzá, magam nem tudom megcsinálni, de biztos sokan igen, nem feltétlen kell ezért szervíz. Ahogyan néztem, az anyagköltség durván 35 ezer, a munkadíj 20 ezer.
    És akkor a kérdések:
    1) érdemes-e eladni a gépet, vagy ez valami olyan, amit tartani érdemes?
    2) eladni így érdemes, vagy megcsináltatva, de ha megcsináltatva, akkor a fenti nagyságrendű összeget vajon visszahozza-e?
    3) mennyiért lehet/érdemes meghírdetni így, illetve megjavítva? (Lehet, hogy ehhez kellene több infó, ezt megértem)

    Igazából az irányt szeretném tudni, ezért kérdeztem a fentieket, nagyon nem vagyok otthon ebben a témában!
    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák