Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balamber:)

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni nekem?
    Lehet, hogy a kérdésem nektek nagyon egyszerű lesz, de sajnos nem tudom megcsinálni.
    A probléma a következő. (remélem sikerül megfogalmaznom érthetően, de ha megnézitek az oldalt minden egyértelmű lesz)

    A bal oldalon a menü színei szépen átváltoznak ha az egeret fölé viszem, de ha megnyomom a menüpontot akkor eltűnik egy pillanatra mielőtt betöltené az új oldalt.
    Ezzel lehet valamit csinálni?
    (egy új lap jön le...lehet, hogy úgy kellett volna megcsinálnom, hogy a fejléc a menü fix ahol a képek vannak az meg cserélődik? Ha így csinálom meg akkor lehet középre igazítani az egész oldalt?)

    A másik gond, hogy az oldalnak most általam megadott a magassága. Azt szeretném, hogy pont ott legyen vége (ott legyen a lap alja) ahol kilóg a képből alul és ne legyen oldalt csuszka ha nem szükséges.

    ez a negyedik oldal amit csinálok, de a többi sem volt ennél bonyolultabb

    szerk.: az oldal linkjét kifelejtettem: [link]



    [Szerkesztve]

  • Balamber:)

    csendes tag

    válasz raczger #241 üzenetére

    Köszi a segítséget.
    (Kipróbálom Firefoxal én is.)

    Ha framekből raknám össze az egészet -egy frame a fejléc, egy a menü oszlopa, egy pedig a képek (ezek cserélődnének)- akkor lehet középre igazítani mindent? Tehát a lényeg az, hogy ugyanígy nézne ki.
    Előre is köszi! :R :R :R

  • Balamber:)

    csendes tag

    válasz raczger #243 üzenetére

    Köszi, kijavítottam az oldalt, most olyan amilyet szerettem volna! :R

    Föltettem a Firefox-ot és tényleg nem tűnik el a menüpont ha megnyomom...
    valamint további kellemes meglepetés volt, hogy a flash háttérszíne sem tér el a mellette levő png képektől. (az oldalt eredetileg jpg képekkel akartam megcsinálni, de nem lettek valami jó minőségűek és méretűek, ezért png-ket csináltam...viszont emiatt az ie-ben egy árnyalatnyival sötétebbnek látszik az oldal ami miatt a flash meg világosabbnak tűnik...de akkor most végülis megoldódni látszik a dolog...)

  • Balamber:)

    csendes tag

    Sziasztok!

    A kérdésem a következő:
    Van egy oldalam [link] amit egy kicsit ''gatyába kell ráznom''.
    A fejlesztés a következő volna:
    a felsorolt ütők mellé a jobb oldalra kellene tennem egy gombot amin a ''megveszem'' vagy ''érdeklődök'' stb...felirat lenne.
    A gomb megnyomásakor egy kissebb méretű kb 500x400-as ablak jelenne meg ami elkérné az érdeklődő nevét, telefonszámát, hogy vissza tudjam hívni, és a részleteket megbeszéljük. (továbbá itt lennének leírva a kézbesítés stb részletei)
    Az érdeklődő által megadott adatokat egy fájlban tárolná.
    (a legjobb az volna, ha automatikusan egy megadott címre küldene egy levelet nekem...de erről nem is álmodok...)

    Van erre valamilyen viszonylag könnyen elkészíthető megoldás?
    Muszály php-t használnom? Van esetleg előre letölthető és utána testreszabható forrás fájl valahol? (egyszer csináltam vendégkönyvet így, és teljesen jól működött...szmájlik stb volt, de beregelni nem lehetett...)
    Az ingyenes tárhelyszolgáltatók támogatják megfelelő háttérrel szerintetek az elképzelésemet? ...(php, sql...meg ami kell hozzá.)
    Nagyon megköszönném a felvilágosítást, segítséget.



  • Balamber:)

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem tudtok segíteni, mert kezdek tanácstalan lenni...
    Az oldalamon [link] van egy form ami egy adott e-mail címre küldi a beírt szöveget php mail() függvénnyel.
    (Elég nehezen raktam össze, nem nagyon vágom a php-t.)
    Ha Ultrawebről próbálom akkor megjön a mail, de ha cjb-ről akkor nem. Az oldalam amihez készül, viszont a cjb-n van.(nem akarom átrakni máshova)
    A cjb elvileg támogatja az php mail() függvényt, de a faq-ban a köv áll:
    Hogyan tudom a PHP mail() függvényét használni?
    A szerveren lehetoség van levél küldésére a mail() függvény használatával. A naponta küldheto levelek száma azonban korlátozott. Ez elsosorban azért van, hogy ne használhassa senki nagy mennyiségu, kéretlen levelek küldésére a szolgáltatást. A naponta küldheto levelek száma jelenleg 20. Indokolt esetben ezt megemelhetjük. A mail() függvény használatánál annyi még a követelmény, hogy a feladó email címnek is létezo címnek kell lenni. De mivel minden felhasználó rendelkezik saját postafiókkal a szerveren, így ez nem lehet probléma. Itt egy példa a mail() függvény használatára:

    if (mail(''cimzett@email.com'', ''uzenet targya'', ''uzenet'', ''From: felado@email.cim\r\n''.''Reply-To: felado@email.cim\r\n''))
    echo ''email kuldes sikeres'';
    else
    echo ''email kuldes sikertelen'';

    Ez már meghaladja a tudományomat...mit értenek ez alatt?
    Ezt most a mail.php-ba kell belevarázsolnom?
    A mail.php tartalma ennyi nekem:
    <?php

    $youremail = '' emailcímem@freemail.hu'';


    $subject = ''contact form'';


    $thankyou = ''sikeresmail.html'';


    if($email == ''''){
    ?>
    Nem adtál meg mail címet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
    <?php
    }elseif($name == ''''){
    ?>
    Nem adtál meg nevet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
    <?php
    }elseif($message == ''''){
    ?>
    Nem írtál be üzenetet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
    <?php
    }else{

    $msg = ereg_replace(''\\\''', ''''', $message);
    $msg = ereg_replace('\\\''', ''\'''', $msg);
    $message1 = ''from: $name\nemail: $email\nmessage:\n$msg1'';

    mail($youremail, $subject, $msg, ''From: $email\r\nReply-to: $email\r\n'');
    ?>
    <meta http-equiv=''refresh'' content=''0; url=<?echo $thankyou;?>''''>
    <?php
    }
    ?>


    Valaki segítséééég! :O



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák