Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Zollee #869 üzenetére

    Hali!

    Szerintem a memória lesz a gond, nem feltétlenül azért mert hibás, hanem azért, mert az alaplapod által kezelt Patriot Ram-okat 3 ill 6Gigás (3x1G és 3x2G) kiszerelésben forgalmazzák, nem véletlenül. Bevallom 2x2G kiszereléssel még nem találkoztam, persze ettől függetlenül természetesen lehetséges.
    Mindenképp alapon legyen a BIOS, húzva semmi és egy darab RAM maradjon a gépben, úgy próbáld. Ha így sikeres, akkor a másikkal is(egyedül) próbáld, ha így is jó, akkor meg az van, hogy "párban" nem mennek.

    Amit tehetsz(saját felelősségre), az az, hogy frissíted a BIOS-t, ahogy néztem az alaplapod gyári oldalán van egy F5 verziójú frissítés, amiben épp a memóriakompatibilitásokon "javítottak", szóval van rá reális esély, hogy segíthet. De ezt csak akkor, ha tényleg tisztában vagy a BIOS frissítés kivitelezésével és annak veszélyeivel is adott esetben. Ha nem, akkor egy hozzáértő emberkét kérj meg, aki rutinos az ilyen dolgokban és pontosan tudja mit csinál.

    Fire.

    UI: Napjainkban az alaplapok BIOS-ai elég jól védettek, másolatuk van stb, ezért egy esetleges áramszünet a frissítés közben sem okoz problémát, ha az aki a frissítést csinálja, tudja, hogy mit kell ezután csinálnia. Ezért szoktam inkább azt javasolni, hogy hozzáértő emberke végezzen BIOS frissítést.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák