Új hozzászólás Aktív témák

  • Zollee

    tag

    válasz fenergie84 #802 üzenetére

    Sziasztok!

    Végső elkeseredési fázisban vagyok, 1 hete szívok az újonnan összeállított gépemmel.
    Ugyanaz a hibaüzenet van kékhalállal, mint fenergie84-nek. Végigolvastam a procedúrát, hogy mit javasoltatok Neki, de nekem kicsit mégis másabb jellegű a probléma.
    Nálam a kékhalál úgy jelentkezik, hogy MINDEN REGGEL ha elindítom a gépem, 100% hogy az első indításra kékhalál lesz. Újraindítom, megint. Elindítom csökkentett módban, vagy próbálok egy Win7 CD-t berakni (de semmi műveletet nem csinálok vele, csak elindítom a lemezt, aztán kilépek belőle) vagy kivenni az egyik memóriamodult és úgy elindul. Szóval nem gondolnék a memóriára, hisz ha hozzá sem nyúlok csak újraindítgatok, akkor elindul kis idő után. Jah és ha egyszer elindul, akkor egész nap megy gond nélkül. Akárhogy terhelem, akármivel.
    A memóriamodulok a Patriot-tól származnak (prohardver teszt különösen ajánlott kategória) 1600 MHz-esek, 2x2GB méretben dual channel-ben. Az alaplap egy Gigabyte P55A-UD3. Támogatási listában megnéztem, támogatja a lap. A két memóriamodulon a szériaszám ugyanaz, megnéztem. A gép nincs húzva, sose volt. BIOS default-tal is próbálkoztam már. Volt olyan is hogy ez után indult el. De tényleg nem tudom már mire gondoljak, szabályosság csak annyi van benne, hogy az első, első kettő indításra nem indul. Utána valahogy elindul, ha nem rögtön indítom a rendszert hanem először az említett csökkentett mód, vagy az előbb felsoroltak közül valami. De semmihez nem is nyúlok ilyenkor, nem buherálom...
    Nem értem, de lassan megőrülök hogy minden reggelem ezzel telik hogy kékhalál és nem tuom mi baja. Google-ben is kerestem az ntoskrnl.exe hibáit és helyreállíthatóságát, sokan írnak sokfélét.. Viszont a telepítő CD-n nem is találom ezt a fájlt, hogy esetleg felülírjam a telepítettet.
    64 bites Windows7 Ultimate-em van.

    Remélem minden infót leírtam..

    A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy baglyot egyensúlyoz a hátán.

Új hozzászólás Aktív témák