Új hozzászólás Aktív témák

  • hakuba

    csendes tag

    Sziasztok!

    A kék halállal kapcsolatban egy rövid megjegyzés (amolyan nőies és laikus).

    Nekem fél éves a gépem, elég jó, folyamatosan használatban van, de amikor visszajöttem ünnepekről a lakásba, nem tudott bebootolni, és kijött a cuki kis kék hátteres üzi a clfs.sys hibaüzenettel. Na már most, laikus révén, azonnal hozzáértő, férfi segítséget hívtam, de még a telepítőlemezt sem volt képes beolvasni (windows 7).
    Oké, másnap azonnal vinyó csere, ekkor hajlandó volt velünk szóba állni, sikeresen feltelepítettük a windowst, és röpke pár óra alatt testre is szabtam. Aztán este kikapcs, másnap bekapcs, és... megint nem tudta betölteni a rendszert, kék hátteres üzi...
    Na jó, ez volt az a pont, hogy elkezdtem ezt a fórumot nézegetni, és már majdnem ott tartottam ,hogy leveszem a biosban a sebességet 3000 Ghz-ről 900Ghz-re, de mivel nem tudtam, hogy hogy is kell ezt pontosan csinálni, felhívtam egy rokonom, aki sokat tapasztalt számítógépes szakember, és jól lehordott, hogy le ne merjem venni a sebességet, mert a w7 egyrészt igényli ezt a sebességet, másrészt ez nagyon sok mindentől függ még...
    Két tanácsa volt: 1. Szervíz, főleg ha garanciális még a gép. 2. Azért nézzem meg, hogy megfelelően el van-e látva árammal a gép. Nagy meglepetésemre, úgy látszik, hogy ebben a második pontban volt a bibi!!! Valószínűleg nem kapott elég áramot a konnektorból a gép, vagy a hosszabító nem volt megfelelő (több minden be volt dugva ugyanabba a hosszabítóba) és ingadozott az áram...Szóval átdugtam közvetlenül egy konnektorba, aminek valószínűleg hibátlan az áramellátása, és minden flottul működni kezdett.

    Szóval mindenki, akinek ilyen problémája van, azért érdemes előtte a gép áramellátását ellenőriznie, mielőtt szervizbe fut, vagy vesz egy új vinyót, vagy netalántán belekontárkodik a bios-ba...

    Mindezt azért írtam le, mert ez segített nekem, és hátha másoknak is segít... Ahogy olvasgattam a fórumot, nem láttam, hogy valaki írta volna, hogy ilyen jellegű probléma is fennállhat. (Mondjuk nem olvastam el minden kommentet, leragadtam a számomra két lehetséges problémánál: tisztítás és gyorsaság) Alapvetően nem értek a gépekhez, úgyhogy amikor ezt az üzenetet olvassátok, vegyétek ezt figyelembe, kérlek!

    Üdv és sok szerencsét mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák