Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jana86

    csendes tag

    válasz gregg71 #78048 üzenetére

    Lehet, hogy kevesebbel is működnének, de nekem ennyi kell bele, hogy a felsőszűrőig felérjen. Így csapolás után annak a nyoma enyhén látszik a pogácsán. Valamikor valahol azt olvastam, hogy ez így ideális. :) Persze a 7/9 IMS-nél szó sincs erről, azt ki is mossa a víz rendesen, mégis elfogadható az eredmény.

    Azt, hogy több kávéból készül az italod, ne sajnáld! :) Én pl. csak azért használom a szimplát, mert így egy dupla helyett kétszer-háromszor ihatok egy-egy szimplát anélkül, hogy helyből átugorjam a kerítést. :) De a szimpla minősége sosem éri el azt, amit duplával tudok produkálni.

    Egyébként a lapos, 10g-os dupla szűrővel valószínűleg érdemes lenne még próbálkoznom. Ehhez ugye finomabbra kell őrölni a kávét, így elvileg nagyobb mértékben (nagyobb TDS) lehet kivonatolni, ami eszpresszó esetén kívánatos és jobb eredményt hozna - Scott Rao szerint, én meg hajlamos vagyok hinni neki, mert valamicskét konyít a témához. :) Csak épp a lapos pogácsa miatt nehéz normális eredményt elérni - nekem legalábbis nem nagyon sikerült. De majd még kísérletezek illetve meg fogok próbálni más 10g-os dupla kosarat is.

Új hozzászólás Aktív témák