Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Nutra #125687 üzenetére

    Első 3 shot alapján gyors tapasztalat IMS 51mm 15-18g+Picopresso-ról; a héten még játszom majd vele és igyekszem ízekre is jobban kitérni:

    Pro:
    - ezt a 15-17g-t pontosan ugyanannyi kávéval töltöm mint a gyári 18g-s kosarat. Ugyanazon az őrlő beállításon ugyanaz a kávé szinte azonos lefolyást produkál. Örülök, hogy nem a 18-20-ast vettem, ez is simán elfogad 17.5-18g-t és ugyanúgy rámegy a shower screen mint a gyárira.
    - az egyenes fal miatt még tisztábban kiesik a pogácsa.
    - íz: Kerinci CM teszt van soron, külön összehasonlítást még nem csináltam, de emlékek alapján egy picit még tisztább, világosabb ízt hozott ki az IMS. Később összekóstolom még őket.

    Con:
    - a gyári kosár magasító instabil, nem passzol rá rendesen (le kell picit fogni, vagy nagyon óvatosan kezelni hogy ne mozogjon el)
    - emiatt tampereléskor is több őrlemény hullik mindenfelé.
    (van egy DeLonghi-hoz vásárolt 51mm magasító+tamper, ezeket előszedem mert valószínűleg az IMS-hez tökéletes lesz, a gyári kosárra nem volt jó a magasító)

    Pro tipp:
    Ha van két kosár, akkor két puck prep-pel majd az első kávé után egy gyors kosár cserével és friss víz beöntésésvel relatív gyorsan lehet két kávét húzni (vagyis nyomni :D). Vagy akár többet, nekem most van 12+18g gyári +15g IMS :) szóval előkészítés után akár 3 kávét is el lehet készíteni kb 5-6p alatt.

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák