Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomace91

    senior tag

    válasz icm #125104 üzenetére

    Szia,

    Minden ilyet amit írsz már leírtam több hozzászólásban, de akkor szummázom megint:

    Legeslegelején amikor megjelent a probléma leírtam, hogy a gyári felsőszűrővel használom. Ezzel [link], mellékesnek írtam, hogy van ipari is ilyen [link], de ezt csak mint counter check raktam fel megnézni és igen forgattam, hogy jó legyen. Képeket is felraktam, hogy melyik 2 pozícióban jelenik meg a kráteresedés. Bármit csinálok mindig minden esetben ugyanott, pedig a procedúra WDT, disztribútor, Normcore V4 58.5 mm tamper és 58 mm-re vágott filter papír a pogácsa tetejére. Nem tudtam rájönni napokon át, hogy mi a gond, mert elsődlegesen arra gondoltam, hogy én rontok el valamit, de nem tudtam rájönni ezért fordultam a topikhoz. Eljutottunk oda, hogy nincs ötlet, ezért megpróbáltam a felsőszűrő tartót 180°-kal megforgatni mivel vannak rajta sérülések a furatoknál, hátha átmegy a kráteresedés, de nem ez történt, teljesen ugyanott maradtak, mint ahol eddig is. Ettől függetlenül mivel van sérülés a felsőszűrő tartón rendeltem másikat biztos ami biztos alapon, ha minden igaz holnap itt is van már. Nincs már más ötlet, mint hogy esetleg a fej felületén lenne valami vagy már tényleg nem tudom. Kipróbálom majd eredeti méretű AP (64 mm) filterpapírral, hátha az segít.
    CB csak segíteni szeretne nekem mivel övé volt a rézbojleres ŰrGaggia és a szívéhez nőtt eléggé.
    Hidd el nekem is frusztráló, hogy itt van a konyhámban egy gyönyörű állapotú és nagyon jó minőségi tuningokkal rendelkező Gaggia Classic és olyan szintű kráteresedés van mindig amivel eddig nem tudtam normális kávét csinálni.
    Kartömítést is írtam, hogy fragola által volt cserélve a kék félére [link], pontosan nem tudom megmondani mikor (talán 2-3 éve), de CB azt mondta, hogy akkor lett cserélve amikor a rézbojler lett megcsinálva hozzá és azóta nem volt túl sokat használva a gép, inkább csak hétvégente.

    Nem esett jól, hogy azt írod nincs semmi infó amikor napok óta kb. mindent beírok mivel szeretném megoldani a problémát.

    Kép a kráteresedésről (megint) ez pl a ma reggeli a 180°-os megfordítás után:

    Szerk.: #125105 icm: Ezt nagyon szépen köszönöm! Remélem addigra sikerül megoldani az anomáliákat. Amíg nem tudok rendes kávét csinálni,és nincs megoldva ez a kráteresedés probléma addig nem is próbálkozok a pumpaszabályozóval, hogy ne csak 9 bar legyen végig, azt majd csak akkor ha már tudok konzisztensen jót csinálni. :K ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák