Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz Tappancs2001 #7522 üzenetére

    Gazdaságilag akkor jössz ki legjobban, ha veszel desztvizet a dm-ben, Müllerben, ald iban. _Ne_ ioncserélt legyen inkább. A többség dm-et preferálja. Gyógyszertárban veszel hozzá keserű só+szódabikarbónát. Kell még egy drogmérleg, nekem ez teljesen bevált.
    Kiveszel fél litert a nagy palackból, felmelegíted (ne forrjon) és feloldod benne a sókat. Ha lehűlt, mehet vissza a nagy palackba, összerázod, kész.
    Adagolásra rengeteg recept van, kotyeszre pl 0.8g keserű+0.3g szóda kezdésnek az 5L vízhez.

    Másik, molyolàs free, de jóval drágább megoldás vagy az előre elkészített kv vizek (fecoter), vagy alpesi ásványvizek (evian, volvic). A régebben elérhető, jó árú Norda már rég nincs. Nestlé Vera más forràsból jön, azóta nem az igazi. Ha bolti vízzel próbàlkozol, a tds (teljes oldott szárazanyag tartalom) ne legyen 150-160 felett. Rajta van a palackon. Nem nagyon kapni ilyet.

    Harmadik lehetőség egy víztisztító beépítése a csap alá. Bestprotect, RO water.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • Tappancs2001

    senior tag

    válasz Tappancs2001 #7527 üzenetére

    Sziasztok!
    Ezt a 2 fecoter kávévíz típust néztem ki magamnak:
    N°955

    Espresso kávéhoz abszolút joly-joker. Ezen kávévizünk az SCA ajánlásait maximálisan figyelembe véve készült, mely kiváló eredményt ad mind sötét, mind pedig világos pörkölésű kávékból készült presso kávé esetén.
    SpecifikációÖsszes oldott ásványi anyag tartalom< 130 mg/lÖsszesen Ca és Mg< 85 mg/lHCO3< 50 mg/lSO4< 20 mg/lK< 5 mg/lNa< 10 mg/lFe< 1 mg/lLi< 1 mg/lPh7-8aktív klór 0 mg N°971

    A világos kávék összetett íz világához igazított, legtöbb fajta iont tartalmazó vizünk, mely a kivonatolás során feltárja a kávéban rejlő rejtett ízeket. Mivel igen sokféle iont tartalmaz, így olyan ízek is felszínre kerülnek, melyek más típusú vizekkel való kivonatolás esetén soha nem érnének el a kávé babból a fogyasztó ízlelőbimbóihoz. Jól eredményt ad presso kávékkal és filteres kávékkal is.
    SpecifikációÖsszes oldott ásványi anyag tartalom< 130 mg/lÖsszesen Ca és Mg< 85 mg/lHCO3< 50 mg/lSO4< 20 mg/lK< 5 mg/lNa< 10 mg/lFe< 3 mg/lLi< 1 mg/lMo< 1 mg/lZn< 1 mg/lPh7-8aktív klór 0 mg
    Először a kettő közül próbálkoznék valamelyikkel, napi 1-2 kávé mellett azér elég sokáig kitart szerintem 5 l víz :)

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz Tappancs2001 #7529 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő :W

    ez attól is függ milyen babbal fogod etetni, milyen ízvilágot vársz el. A kotyogó számomra valahol (talán) egy erősebb aeropressre hajaz leginkább, tehát NEM presszót készít neked. Nagyinak a karaván téglából hegesztett sűrű mérge nem követendő út.
    Szóval én simán filtervizet (vagy a világos pörköléshez valót) tennék bele inkább, mint presszósat. Aztán próbálnám az elkészítésnél ezt figyelembe venni (nem tömöm túl, nem égetem meg, szelep aljáig rakom a vizet, nem fölé-alá egy centivel, előmelegítem az egész szajrét vizestül, a minél rövidebb felforralás érdekében).

    De rögvest elmondom a minőségi és frissen őrölt bab előkövetelmény. Ha ez nincs meg, a vízzel bohóckodás sem segít

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák