Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dumi86

    senior tag

    válasz Pyttawrx #9215 üzenetére

    Ez amúgy 2020/21 Free-nél létezik avagy állítható? Eddig én nem találtam erre beállítást.

    Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz Pyttawrx #9215 üzenetére

    Én a magam részéről átálltam a KAV-ra.
    Teljesen felesleges a számomra a KIS plusz funkciói. Hogy miért?
    1. Privát Böngészés: Nem érdekel. Tegnap leírtam, hogy felesleges. Ublock Origin vagy más reklámblokkolók hatékonyabbak, amelyek nem lassítanak.
    2.: Reklámcsíkblokkoló: Szintén értelmetlen reklámblokkolók mellett, plusz problémás a használata, és ront a böngészési élményen.
    3.: Webkamera védelem: Megint nem érdekel, mert magam állítom be, hogy mi férhet hozzá a webkamerához, már amikor használom. Amúgy alap esetben tiltom, plusz ahogy írtam én határozom meg annak a 2 alkalmazásnak a használatát.
    4.: Szoftverfrissítő: Katasztrófa. Minden esetben magam frissítem mindig a 3rd party szoftvereimet, de van amikor előbb jelez és amikor használtam, nem foglalkozott azzal, hogy az adott programom magyar nyelvű, mert ő fogta magát és rátolta simán az angol nyelvű alkalmazást, plusz figyelmen kívül hagyta, hogy én milyen beállításokkal telepítettem az adott programot.
    5.:Alkalmazás kezelő: Szintén felesleges. Nem igazán értem, hogy amikor két alkalmazás együtt települ az engedélyemmel, akkor ő miért bírálja felül és miért akarja törölni?
    6.: Biztonságos Pénzügyek: Megint felesleges a számomra, mert egy bankot használunk itthon, aminek meg tudom különböztetni a valódi oldalát a fake oldalaktól, plusz olyan hitelesítést használunk utaláskor, fizetéskor, hogy ha ellopnák az adatokat, akkor sem tudna utalni, fizetni a tolvaj.
    7.: Tűzfal: Nekem a Windows 10 tűzfala tökéletesen elég és megfelelő, plusz kevesebb a hibalehetőség, amúgy meg a KIS is a Windows tűzfal api-ját használja, ergo nem saját fejlesztés. Volt már rá precedens két éve, hogy a KIS tűzfala miatt nem tudtunk itthon nyomtatni. Semmilyen beállítás nem segített. A supportnak kell logokat feltöltenem, és ők csináltak egy javító patchet a problémára.

    Nem akarok senkit sem meggyőzni, mert ez az én felhasználói szokásom. A vírusvédelmi komponensek ugyan azok a KAV-ban és KIS-ben is. Tehát, amit a KAV nem ismer fel, azt a KIS sem fogja meg. Ugyan ez fordítva is igaz. Tehát, aki esetleg KAV-ot akar használni, nem lesz jobban kitéve a vírusoknak a KIS ellenében.
    Az viszont biztos, hogy a KAV mellett észrevehető, hogy nincsenek benne a felesleges fícsörök, amik inkább lassítanak, meg gondot okozhatnak.

Új hozzászólás Aktív témák