Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTaZo

    addikt

    válasz stingy2 #20703 üzenetére

    Fincsi az ADR. S jól látod, igencsak érdemes odafigyelni az adminisztrációra és minden kiegészítő meglétére, megfelelő állapotban létére. Akármennyire is nem a te feladatod (garázsmester pl.), de akkor is ellenőrizd vagy ellenőriztesd a megfelelő nyomást a gumikban, a tűzoltó palackok megfelelő állapotát, ellenőrzési dátumát, nyomását (mindig csak a zöld sávban legyen a mutató - egy régebbi kollégámat azért büntették meg, mert nagyobb volt a nyomás, mint kellett volna).
    Egyszer, hordókat hoztam Magyarországra, Franciaországból, nem adtak raklapot vagy olyan falapot, amivel rendesen le lehetett volna rögzíteni (szabály szerint, nem lett volna szabad elindulnom addig míg nincs megfelelően rögzítve, de hát a hazaút sokszor felülírja a szabályokat...) Schwechatnál ki is vett az ADR kontrollos, papírok rendben, jött az áru ellenőrzése. Húzta is felfelé a szemöldökét, amikor látta a meglazult spanikat, felmásztunk a hórdókra, hogy lássuk meddig terjed a nem megfelelően lekötött árumennyiség. Előrehajolt és az ingzsebéből kiestek az igazolványai, a hordók közé... Nem volt mit tenni, buktam egy fejest a raklapok közé, hogy kipecázzam a doksiait.
    Meglágyúlt a szíve, annyiba kötött csak bele a papíron, hogy nem könnyen elérhetőek a tűzoltó palackok (kabin mögött a nem kihajtható spojler mögött, jó magasan voltak), 170€. Amit a cég ki is fizetett nekem, majd valamikor később a cég is visszakapta, mert gyárilag tette fel oda a Volvo, így nem a mi sarunk volt.
    Amúgy is, ahogy a tananyagban benne van, ADR-t tilos oltani sofőrnek! Az a tűzoltók dolga.
    Kérdezte a kontrollos is, hogy mi van, ha tűz keletkezik? Mondtam neki, hogy talpalás, ha van lehetőség és nyeregzár kihúzás, s húzás biztonságos távolságba! Bólogatott...

    De inkább legyél lassú, csak legyen minden rendben, hogy ne utána kelljen bánkódnod.
    A kulcs nálad van, te indulsz el a vassal.

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Új hozzászólás Aktív témák