Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTaZo

    addikt

    válasz Somatom #13676 üzenetére

    +1

    Úgy volt, hogy hétvégén megyek haza, de a jövőhét még abszolút nem került szóba.
    Aztán ma jött az infó, hogy nem fog tudni hazavinni hétvégére, meg mit csináltatna velem 3 nap alatt?
    Így most 3. hétvégém lesz kint (2-án indultam), jövőhét közepén hazavisz és januárig pihi.
    Máris kevesebb a ki- bepakolós stressz nap. :D

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Somatom #13676 üzenetére

    Részben értek egyet. Odáig igaz, hogy napi hazajárósban minden várakozással elhúzódó óra idegesítő, kiváltképp, ha az ember utána a főállásába is megy.

    Nyilván, ha nem hazajárósban van az ember, akkor nincs miért kapkodni, de ott is látok egy problémát, amit majd mindjárt megerősítesz, vagy cáfolsz, hogy jól gondolom-e.

    Szóval, mikor ott vártam órák óta, épp a 12-13. munkaórát töltve, vagy épp közeledve a 15. munkaórához, akkor azért elgondolkodtam azon is, hogy most mihez kezdenék, ha nem napizósban lennék, hanem "rendesen". Ott ül az ember, akár koszosan, izzadtan, ha épp olyan munka volt. És innen hova tovább? Max elgurulsz a legközelebbi megállásra alkalmas helyig, mert válogatni már nem tudsz, közeleg a munkaidő vége, örülsz, ha abba beleférsz, hogy a legközelebbi akármiig elérj időtúllépés nélkül.
    Ha szerencséd van, akkor fürdeni is tudsz, ha nem olyan a hely, akkor így jártál, legyél ott 15 óra munkanap után, esetleg főzz is, hogy egyél valami normálisat, szedd rendbe magad. Nem tűnik egyszerűnek.

    Egyébként a 2/2 az úgy gondolom ezekkel is vállalható, még a feleség sem sínyli meg annyira, a 2 hét során van mit várni, hogy na ezt letolom és 2 hétig nyugi van, értelmes mennyiségűt otthon lehet lenni, csak megint ott a DE, ha jól tudom ez a kéthetezés nyugdíj bejelentés szempontjából nem valami jó kondíciókkal bír. Illetve nem tudom mennyire általános, hogy a cégek 2/2-ben engedik dolgozni a sofőrt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák