Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsolti1980

    csendes tag

    válasz magyaratesz #4318 üzenetére

    Sziasztok!Bocsánat, hogy csak igy távírati stílusban regisztráltam. Ez a pozi ami meghirdetésre került az én expozim a Telekomnál. Novemberben álltam fel és azóta is nyitva van. Néhány szó, hogy technológialag nagyon nagyott lehet fejlődni. 3 régi szolgáltató tényleges migrálása most zajlik és érdekes dolgokat tanulhat meg az ember.Az ott lévő közvetelen kollégák nagyon jó fejek és a közvetlen vezető az eddigi egyik legrendesebb és leghumánusabb. Nem sok munkahely váltásom volt még, de olyan ahol egy elég drága könyvet kapol búcsúzóul még nem volt pedig uszkve 16 év hálózatos/biztonságtechnikás múlt van mögöttem. A munka jelemzően a három nagy tűzfal gyártóból kb. 100 körüli HW elemeneik és szabály rendszereinek tutulgatása. Két szint van a szabályrendszer bekalapálók (elég biorobot munka) másik pedig a konszolidációs munkákat végzők. Az utóbbi nagyon jó terület akit érdekelnek a routerek, tűzfalak, és ALG proxy-k mindent megtanulhat. Mert minden van ahogy egy keves exkolléga fogalmazott "sz.rtól repülőig ami belefér" Egy erős CCNP-Sec és CCSP tudás kell. A szabály kalapálósnál próbaidő végére illik letenni egy CCSA-t min. Én azért áltam fel, mert egyre jobban át kellett volna kerülni egy ilyen projekt vezénylő / team leader szerepbe és nekem nem voltak meg ezek a kézségeim. Főleg azon a téren, hogy bizontsági szabályokat hozzó szervezetben volt egy kolléga akivel szinte csak szakmai vitáim voltak és betelt az a bizonyos pohár. Aki tanulni vágyik és érdeklik a hálózat security témák annak a legjobb hely. Ja és rentegeteg éjszaki maintenance window-ra kell készülni és ügyeleti hivásra. Aludni nem sokat fog az illető :)

Új hozzászólás Aktív témák