Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Tapsi #2041 üzenetére

    Ha ennyire el van titkolva nálatok, akkor honnan tudod, hogy többet keresel sok magasabb szinten lévőnél?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • djgeg

    őstag

    válasz Tapsi #2041 üzenetére

    Ez kb magyar balfaszság... Nem találkoztam olyan nemzetközi cégnél ahol kirúgásra adható ok volt a bérem "kipofázása". Az az én magánügyem. ha akarom elmondom. Saját példát nem tudok hozni... De pl tesóm egy feszítettebb adminisztrációs munkáért 2X annyit kap mint az átlag... Ja csak van egy diplomája 2 nyelvvizsgája és 4 év tapasztalata nagy cégnél. Ezt mindenki fel is fogja.

    Szerintem az a normális, hogy az átlagos bérképzéssel tisztában vannak a kollégák. Ez csak elősegíti azt, hogy ne legyen mutyizás. Ha pedig valaki tényleg pofátlanul nagy fizetést kap... Akkor azt tudja is és úgy se mondja el. Ami valljuk be bőven előfordulhat bárhol. Pl. Nálam is volt, hogy több pénzt vittem haza egy kissebb cégtől ()rövid ideig) mint az igazgató helyettes. Na ez pl olyan helyzet ahol nem tanácsos elpofázni. De, hogy alapesetben ez kirúgási indok lehet... Azért az nonsense.

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • doc

    nagyúr

    válasz Tapsi #2041 üzenetére

    Pont emiatt a mentalitás miatt kell titkolni a bért. Ugyanis az ugyanabban a munkakörben dolgozók teljesen más értéket teremthetnek a vállalatnak. A tapasztalatról, alkupozícióról már nem is beszélve.
    Ha teljesen mas erteket teremt, akkor az mar nem ugyanaz a munkakor. Vagy beosztas, fene tudja minek hivjak ezt "hivatalosan".
    Pl. ha egy junior fejleszto jobban teljesit a tobbieknel, akkor senior lesz, ami nyilvan hatarozott bernovekedest is jelent. Ha a seniorok kozul is kiemelkedik, akkor megint tovabblephet. Pont azert vannak a meghatarozott munkakorok, vagy kategoriak, hogy ne keressen az egyik senior fejleszto haromszor annyit mint a masik. Ha annyival jobb, akkor mas pozicioba kerul (ami persze lehet hogy csak a munkaszerzodes modositasat jelenti hogy uj titulust kapjon, de ugyanazt csinalja mint addig).

    cekkk:
    mashol is igy van, pl. itt Nemetorszagban is ki vannak rakva a ceges hirdetotablara a berkategoriak, allashirdeteseknel is fel szokas tuntetni a nagyjabol varhato fizetes (ami persze bizonyos keretek kozott valtozhat). Megkerestek mar pl. Csehorszagbol is, ott mar a fejvadasz emailjeben is le volt irva a varhato ber, szoval az allasajanlat resze volt a "berajanlat" os.

    [ Szerkesztve ]

  • velizare

    nagyúr

    válasz Tapsi #2041 üzenetére

    senior manager 350től? no offense, de... elég motivált lehet a váltásban, aki ennyiért is elvállalja.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Tapsi #2041 üzenetére

    Ez is rá világít arra, hogy cég méret, jelleg és cégkultura függő hol mik a szokások.
    A bérsávval se mondtál újdonságot, nem azt mondtam, hogy szent Grál, de egy támpont, tudod, hogy miben mozogsz.
    a saját és kollégáid teljesítményét felmérve (projektek száma, mérete, komplexitása, stb.) be tudod lőni - a többiek bérének ismerete nélkül is!!), hogy ahol a kategóriában van a béred és ahol a kategórián belüli rangsorban állsz az összhangban van - e.
    A bér kidumálás esetén szankció mint standard szöveg szerintem minden multinál benne van a szerződésben aztán, hogy hol mennyire veszik komolyan változó.
    Azt meg ugye egyikünk se hiszi el, hogy az elv3gzett munka és annak profit termelő képessége alapján kapják kizárólag a bérüket a munkavállalók :N
    Azt már meg se említem, hogy nyugati allasportalokon bérrel van meghirdetve sok pozíció ott mégis mi a lópéló titkos? :)
    A kategória kialakítása pedig el van szúrva nálatok (csak nem t-csoport) mert összeköti a munkakör megnevezést a bér kategória val. Simán lehetne szagértő a munkakör, de csak mondjuk AA a kategória.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák