Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Polarstar #1061 üzenetére

    Nem feltétlenül kell szabad szoftver (noha nyilván én csak támogatni tudom a tudás alapú megosztást...), ezt csak azért mondtam, mert ha kicsi a felhasználói bázis, akkor nincs üzleti alapú fejlesztés már mondjuk a "gyártó" részéről, tehát marad a közösségi megvalósítás, amihez viszont kellenek a forráskódok. Lásd Nokia n900 - a közösség remekül tud rá fejleszteni, mert egy része nyílt forráskóddal rendelkezik vagy legalábbis visszafejthető.

    Lehet piaci alapon gondolkozni a Linux kapcsán is - lásd Librem 5. Aztán hogy mennyi a létjogosultsága, az megint más kérdés. A user-ek már elvárnak egy jól megszokott szoftverkörnyezetet és/vagy tudást, amit biztosítani kell, különben nem fog menni az eladás. És igen, az Android, iOS ilyen téren legyőzhetetlen, de talán nem is ez kellene legyen a cél. Viszont kis tömegek részére nem éri meg fejleszteni, erőt, pénzt, mindent beletolni. Vagy legalábbis számomra úgy tűnik, hogy így gondolják. Nem tudom miért akar mindenki milliókra "lőni" rögtön. Pénzkérdés minden, és ha valaki beletolna a linux alapú fejlesztésekbe egy nagy halom pénzt, akkor lehetne eredményt elérni. Csakhogy ez a pénz lehet, hogy soha nem jönne vissza, vagy nem teljes egészében, és innentől halott ügy az egész. Ezért is mondtam, hogy a user base mérete sajnos itt válik csak igazán fontossá. Mondhatom én, vagy bárki más, hogy az Android nem biztonságos és hogy egy nagy halom magánadatot elszipkáz a csúnya-gonosz Google-bácsi felé, de ez senkit nem érdekel. Persze miért is érdekelne, ha 1. nincsen belelátása, fogalma, stb., 2 soha semmiféle kár még nem érte emiatt, sőt, igazából tök jó, hogy az újonnan feltelepített xy app rögtön tud a szokásnak megfelelően ajánlani valamit. Jah... Önként megy mindenki az aranykalitkába.

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák