Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz bzoley #6963 üzenetére

    Pedig az emelkedő sokaknak mumus, köztük nekem is.
    Ha nem egy erősebb diesellel vagyok, hanem egy gyenge benzinessel, akkor csakis kézifékes módszerrel tudok elindulni. Egyszerűen képtelen vagyok arra, hogy olyan gyorsan lépjek át a fékről a gázra, hogy ne fulladjon le az autó, akármennyire is csúsztatom a kuplungot.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz bzoley #6963 üzenetére

    Neked ilyen korán kiadták már a városi vizsgát időpontját? :F
    Nálunk baromi lassan megy. Eddig 1szer voltam vezetni városba(előtte fél órát a mi kis városunkba) pedig már több mint 3 hete volt a rutinvizsgám. És jövőhétre is csak két randi van beírva az oktatóval és úgy érzem lesz még egy pár. De ez így nagyon lassú. Ha így haladok nyár végére se lesz meg a jogsi. Pedig én mennék amikor mondja. :(

    Amúgy másik iskolánál is kb olyan az oktató, hogy hagyja a tanulót menni. Szerintem ez a jó(persze bizonyos óraszám/gyakorlás után) mert legalább megtanul mindent magától a tanuló. És nem az, hogy szinte az oktató helyetted vált ő kezeli a kuplungot , mert így sose fog megtanulni vezetni a tanuló. :( Nálunk is ez van, hiába dízel mikor felérek egy egyirányú utcában ami eléggé lejt és a végén még stop vonal is van a legszarabb helyen, ott egyszer megállni és utána úgy kimenni a kereszteződésből, hogy ne guruljak hátra de ne is nagyon dobjam ki az orrát a kocsinak, hát izzasztó picit. És folyamat visszagurulok és mire megfogná a kuplung az autót addigra már fulladás közbeni állapot van.
    Nehéz ez , de gyakorolni kell. Bár egyszerűbb lenne, ha kivinne az oktató egy olyan helyre ahol nem zavarok senkit és magamnak gyakorolgatnám az emelkedőn megfogni kuplunggal az autót meg, hogy mire mit reagál. :U

Új hozzászólás Aktív témák