Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz harry #10106 üzenetére

    "kicsit maszekoltunk is"

    Ez így lesz, nem tudsz vele semmit csinálni.
    Nézd meg mennyit fizetsz neki 1 órára, nézd meg, hogy mennyi benzint/dízelt égetsz el, vond le az adókat, a kocsi fenntartásának költségét, és rájössz, hogy az olcsó alapórák kb gyorsétteremi mosogató szinten vannak... Ennyi pénzért nem csoda, ha nem nyalják fényesre a hátsót és intézik az ügyes-bajos dolgaikat közben... :(
    Azokon az 5-10 perceken pedig semmi nem fog múlni a végén. Ha 28 óra alatt nem tanulod meg biztonságosan kezelni az autót (merthogy vezetni nem fogsz megtanulni), akkor a 29 sem lenne elég erre.

    "tömény volt ennyi mindenre figyelni"
    Oktatóautóban legalább 3x annyi dologra kell figyelni, mint amennyire normális esetben figyel az ember szerintem.
    Miután a vizsgán is arra lesznek kíváncsiak, hogy képes vagy-e úgy közlekedni mint egy kézikönyv, az oktató is azt veri beléd, hogy index erre-arra folyamatosan, ha csinálsz valamit ha nem, (szerintem egyébként zavaró, oktatóautó mögött jó nagy távot tartok, mert a folyamatos indexelés nem igazán teszi egyértelművé, hogy mit is akar csinálni...) figyeld a sebességed és a sebességi fokozatot mindenhol, itt ezt csináld, ott azt csináld... Ráadásul az oktatóautóval szemben sokszor még tahók is. :(((

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Kakumix

    senior tag

    válasz harry #10106 üzenetére

    Szintén Csigavér, ~3 éve az első órán (dupla óra) kikérdezi a pedálsorrendet, a váltót, majd pár szó még a kuplungról és egyéb gombokról, tekerentyűkről, pár kör a Népligetben és utána irány rutinpálya. Tiszta víz lettem, mire kiértünk :) Előtte, életem ~30 évében, éves átlagban talán, ha kétszer ültem autóban, akkor is nagyrészt taxiban :)
    Nálam a max. maszekolás a tankolás volt, semmi több. Egyébként minden óra 45 perc volt (szinte másodpercre :) ) utána 15 perc szünet és jött a következő 45 perc. Nagyon utáltam a rutinpályán azokat az üres 15 perceket.

    szerk.: Ja, és persze próbáljam tartani legalább a 40km/h sebességet az Üllőin :)
    Nem mondom, hogy ez a jó módszer, de ez szokott lenni. A rutin 5*-ös lett, de a forgalmira vettem plusz 10 órát és így sem sikerült, csak a következő évben, mikor visszamentem. Akkor még 10-15 óra és az is meglett.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

Új hozzászólás Aktív témák