Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz cigam #608 üzenetére

    A mögöttes filozófia nem a "gigacég rossz", hanem "ha jelszavakról/belépési adatokról van szó, akkor az azokhoz való hozzáférést ne befolyásolja az, hogy ha én a gigacég más termékében -akár direkt, akár véletlen- olyat csináok amiért az összes többi jelszavamhoz, így többi accountomhoz nem férek hozzá". (ismételten: kérdező eredeti kérdése)

    A te #604-esedből sem derül ki igazán a 3-2-1... különösen az utolsó két mondatoddal. (Vagy lehet keychainből úgy exportálni, hogy az kódolt? Az adott exportált fájl mással/másban is használható, vagy kell egy apple account hozzá? A TOS mit mond arra az esetre, hogy ha letiltják az AppleID-d, majd csinálsz egy másikat, hogy kinyerd a mentett jelszavaid az esetlegesen létező jelszavazott keychain exportból?)

    Oké bulváros történet... de már rossz ,ha emiatt nem tudott valami kicsit, vagy valami nagyot akkor megcsinálni a főszereplő, akár visszakapta az accountját, akár nem. Bármely jelszókezelő nem fog téged megakasztani más elérésében, ha harmadik helyen eléred hogy letiltsanak... Gigacéges-account blokkoláskor, a gigacéges-account belépővel elérhető dolgaid blokkolva lesznek. Ha ez alól kivétel a Keychain, cool, ha nem, potenciális szívás, ami egyénenként fontolandó: mennyire sokrétűen használja, mennyire intenzíven használja, mennyire ismeri a TOS-t, mennyire bízik a cégben (és vizsgálódos dolgaiban... ha vannak) ==> mennyire esélyes, hogy ez vagy ilyesmi vele megtörténik...

    Ad-hoc keresztkérdés: a Keychain kezel TOTP kulcsokat? Mennyire egyszerű kinyerni a seedeket, miután az adott accounthoz azok már be vannak regisztrálva?(Vs pl Raivo app)

    (Statra kérdés: mennyi volt a valós ügy? Csak mert oké, hogy a "jaj, szerintem a szomszéd..."-ból lesz "A szomszédot meg kell vizsgálni, mert fent áll a gyanú"-aránya ennyi, de mennyi volt a "Bíróság kimondja: bűnös!"-ök aránya mindezekből?Mert számomra így lenne kerek)

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák