Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz pc360 #135 üzenetére

    No kicsit ránéztem a Bitwardenre asztali gépen Win10 alatt az alap működésével, tehát saját szervert nem hoztam létre:

    - tud magyarul, automatán így jelentek meg a menük

    - alapértelmezetten ki van kapcsolva az auto kitöltés - de van lehetőség ennek bekapcsolására - elméletileg a CTRL+SHIFT+L kombóval lehet manuálisan kitöltetni a mezőket de ez nálam valahogy nem akart sikerülni neki, több böngészővel próbálva sem (semmi reakció nem volt a bill. kombót nyomogatva). Minden esetre az extension-on kattintva előugró Fül menüben kínált bejelentkezések közül választva gond nélkül kitöltötte a mezőket

    - "pipázható" egyéb lehetőségeket kézzel kellett hozzáadni a bejelentkezésekhez, mert ezt automatán nem menti el (pl. prohardver-nél "időkorlát nélkül belépve maradok" előtti checkbox állapota)

    - kezeli a fekete listát, mert rákérdezéskor kiválasztva a soha-t, akkor elmenti és legközelebb már nem kérdezget, de ilyen listát nem találtam sem a Desktop APP-ban, sem a böngésző kiegészítő menürendszerében, sem az online vault felületen, így kézzel sem lehet szerkeszteni értelemszerűen

    - könyvjelzőket is létre lehet hozni, de erre speciális lehetőséget nem kínál, tehát ügyeskedni kell hozzá. Bejelentkezésként kell létrehozni egy bejegyzés, amihez nem adunk meg bejelentkezéshez fiók adatokat, csak egy nevet neki és a konkrét URL-t

    - mappákba lehet rendezni a bevitt adatokat amivel szépen lehet rendszerezni a Bejelentkezéseket, Kártya adatokat, Személyazonossági adatokat (pl. címadatok), Jegyzeteket és a mappák teszik lehetővé a valós bejelentkezési adatok és /a fiókadatok nélküli/ könyvjelzőnek használt bejelentkezési bejegyzések megfelelő elkülönítését is. Almappázást sajnos nem sikerült eszközölnöm, így többlépcsős rendszerezést nem tud kezelni

    Fontos, hogy nem tud Offline működni, bármilyen mentéshez/változtatáshoz net elérésre van szüksége (net kábelt kihúztam a gépből teszteléshez), tehát alapból egy Bitwarden fiók létrehozása mindenképpen szükséges a használatához (még egy jegyzet létrehozásához is szükséges net hozzá)

    A következő ami fontos lehet, hogy a Wines applikáció (portable verziót teszteltem) net nélkül nem indul el, tehát nem lehet vele net nélkül hozzáférni semmilyen mentett adathoz (pl. jegyzet vagy bankkártya adat, bejelentkezési adat, stb..). Ha már el volt indítva és menet közben szűnik meg a net elérés, akkor tudunk vele nézelődni (bár ez a fícsör lehet csak a portable verzió kiváltsága)

    Előbbit enyhíti, hogy a böngészőbe beépülő Extension ennek ellenére működik offline állapotban is (bár kihúzott net kábellel nem indítottam újra a gépet, viszont böngészőt bezártam, újraindítottam és a Master jelszóval engedte a hozzáférést), de ugye menteni/változtatni nem lehet, viszont legalább az előzőleg mentett adatokhoz hozzá lehet férni a segítségével

    Lapcsaládok (gyak. ugyanazon bejelentkezési adatokat használó oldalak) kezelését kétféleképpen is meg lehet oldani:

    1. webes felületen bejelentkezve a Settings -> Domain Rules részen lehet megadni a "Custom Equivalent Domains" listáinkat egymás után beírva vesszővel elválasztva az egybe tartozó oldalcímeket. Ezt követően az így felvett oldalcímekre látogatva az Extension aktiválásakor alapértelmezett Fül részen felsorolja a beírt oldalakhoz elmentett Bejelentkezéseket, amiből tudunk választani (bár ugye elvileg mindegyiknél azonos lesz a bejelentkezési adat).

    2. az oldalaknál való bejelentkezés elmentésekor lehetőség van több URL megadására, így ha itt felvesszük kézzel a lapcsalád többi oldalcímét, akkor automatikusan ezt a Bejelentkezési adatot fogja kínálni a beírt oldalcímeket meglátogatva

    Egyelőre ennyit sikerült a rövid ismerkedés keretében kitapasztalnom. Importálást nem próbáltam ki

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák