Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar95

    nagyúr

    válasz manchester85 #40344 üzenetére

    Pont ez az,h sokan nem tudják az erőviszonyokat, mert mondom, szét se néznek biciklivel a jobbkezes utcákban, miközben ha elb@sszák őket autóval, akkor abból csak nekik lesz fizikai sérülésük...
    DanielK: az a gond,h ez nehéz kérdés,h be lehetne-e vezetni kötelező kreszt biciklire, mivel ugye biciklinél nincs minimum életkor...Bár mondjuk azt lehetne,h asszem 12-től mehetsz egyedül főútvonalon, akkor 12év fölött kell biciklire is kresz vizsga, az alatt meg csak olyannal mehetnél, akinek van és ő felügyelne rád...Csak hát nincs munkaerő a rendőrségnél arra,h még ezt is ellenőrizzék...

    Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

  • korpicschess

    veterán

    válasz manchester85 #40344 üzenetére

    Én is vezetek autót, és motort is. Biztonságosan közlekedem, motorral sem hajtok igazán, mondjuk olyan max 70-es tempóval a városban leginkább.
    Inkább nem is próbálom felidézni a "majdnem-helyzeteket", vagy azokat amik veszélyesek voltak. Azon már meg sem lepődök ha a stoptáblánál kihajt a tata, mert ő minek nézzen körbe. Vagy éppen megáll a kereszteződés közepében beszélgetni. Esetleg megáll, aztán meggondolja magát és elindul, hogy elüssön oldalról és hátha észrevesz. Vagy indexel balra, behúzódik, aztán gondol egyet és húzza jobbra a kocsit, miközben én kerülöm ki, aztán amikor szájkaratézunk akkor még neki áll feljebb, "jobbról nem lehet előzni".... Ja. Lófaszt. Nem hinném, hogy százalékosan több hülye motoros lenne.

    Mindenkinek tudnia kell hol a helye. Motorral sokkal jobban kell vigyázni, mert ott Te vagy a kisebb. Kis balesetben is sokkal könnyebb meghalni, mint kocsival, ezért a statisztika alapján nem lehet megmondani, hogy akkor most hol van több hülye. Na meg, hogy ki volt a hibás?!
    Nem rég halt meg valaki Atomerőműves, 70 körüli tempóval ment a 6-os főúton, úgy hajtott ki elé egy kocsi, hogy nem tudott megállni. Mert nem néz körbe az idióta.

    [ Szerkesztve ]

    Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

  • Xero

    nagyúr

    válasz manchester85 #40344 üzenetére

    Azért az autósok is rendkívül tetvek tudnak lenni. Basznak elengedni a motorost a dugóban, le se szarják, hogy mögötte jön, belemásznak a seggébe.

    Csak éppen azt nem tudja az autósok nagy része, hogy egy motornak olyan fékereje (motor és üzemi) van, hogy ha belemászik a seggébe, akkor esélye sincsen megállni.

    Vagy pl, simán kimennek elé, mondván elfér. Engem is kaszált már el autós így.

    Én ha autóban ülök, akkor is figyelem a motorosokat. Lehúzódom, egyértelműen jelzem a szándékomat, nem kacsázok mint gólyafos a levegőben.

    Egy szó mint száz: Minden járművön vannak idióták és normálisak. Felesleges általánosítani.

Új hozzászólás Aktív témák