Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz #34244 üzenetére

    Nekem szintén Balatonon volt az eddigi legdurvább élményem. Ráadásul a közepénél.
    Éppen vitorlás hetet tartottunk amikor reggel arra keltünk, hogy a lekötözött-ponyvázott fővitorlát istentelenül tépkedi a szél. Addig végig szélcsend volt már három napja szóval örültünk.
    A mellettünk horgonyzó hajó már jött vissza a vízről.... törött árboccal. Nekünk sem kellett több, irány a víz. Gyakorlatilag végig egy vitorlával mentünk harmadig felhúzva, de így is dolgozott a tőkesúly és a testünk becsülettel.
    A szívás akkor volt, amikor elértünk Tihany magasságába. Nem volt valami magas a vízállás, ráadásul elsodródtunk a komp útvonalához. Ott pedig ki van kotorva a meder. Aminek a pereme ugye magasabb. Na azon megakadt a tőkesúly és a szél pedig szépen tolt le minket a vízről. Tized másodpercek alatt kellett lerántani a vitorlát, hogy ne ott forduljunk bele egy az egyben. Mire nagy nehezen kiszerencsétlenkedtük magunkat onnan (motorral..) észrevettünk egy szörföst. A hullámok és a szél között nem igazán tudott mit kezdeni magával csak lógott a deszkán. Valamilyen csoda folytán sikerült eljutnunk hozzá és kicibálni a partig.

    Ott ki is kötöttünk és kivártuk a végét, ami még jó pár óra volt. Életemben nem sokszor volt halálfélelmem, na de akkor előjött. Hiába vízilabdáztam több évet. Hiába úsztam át többször a Balatont. Ha ott bepottyanok, mentőmellény ide vagy oda, tuti biztos, hogy vége a dalnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz #34244 üzenetére

    Múltban is előfordultak.:) Többnyire F0-tól F2-ig szoktak terjedni, de persze volt már más eset is. 1924 június 13.-án a Biai tornádó egy rövidebb szakaszon az F5-öst (tehát a Fujita skála szerinti legerősebb) fokozatot is elérte.

    De most jön a csavar. léteznek nem mezociklonális tornádók is. Ezek sokkal gyakoribbak hazánkban. Tehát egy multicellás vihar is létrehozhat tornádókat, ha a körülmények ideálisak hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Új hozzászólás Aktív témák