Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sukta 95

    tag

    válasz radi8tor #135210 üzenetére

    Persze, ez igaz, nincs mit vitatni rajta..

    Ellenben, a kint lévő és kifelé kacsingató emberek jelentős részének nincs semmilyen végzettsége, sem elhivatottsága. Csak sok pénzt akar keresni, kevés munkával.

    Van, a másik réteg, akiknek, megvan a tapasztalata, képességei ahhoz, hogy kint hasznosítsák a szakmájukat. Ezek az emberek azonban, ha rendelkeznek megfelelő ambíciókkal, és döntéshozói képességekkel, akkor itthon is jól megélnek. Ezt írtam az előbb a szerkesztett részbe, hogy túlkínálat van olyan emberekből, akik beülnek egy multihoz (vagy bárhová), tisztázzák a pontos feladatkörét és mindig kiadják az elvégzendő munkát. Azonban, hiány van azokból, akik az önmegvalósításra hajtanak, akik önszántukból képezik magukat, keresik a megfelelő hivatást, stb.

    Nincs ezzel semmi gond, van, aki kint találja meg a jobb lehetőséget, mert ott jobban megfizetik a munkáját. De, én azt látom, hogy, aki szereti amit csinál, és van affinitása arra, hogy képezze magát, önállósodjon, azok az emberek tökéletesen megtudnak élni itthon is. Ebből következik a társadalom rohadása is, amit Cyberpunk is írt, hogy a legtöbb ember nem azt csinálja, amit akar, és maga sem tudja mit akar. Inkább boldogtalan egy relatív biztos életszínvonalon, mint, hogy változtasson azon. Lusta vagyok kisregényt írni, így nagy vonalakban nem biztos, hogy átjön a lényege a mondandómnak. Egy mondatba össze lehet foglalni talán mindent: Kapitalizmus van, de az emberek még a kommunizmusban élnek.

    Visszatérve arra, amit Cyberpunk írt, aláírom, hogy hanyatlik a társadalom, legalábbis ezt a képet festi, de nem vagyok benne biztos, hogy más országban jobb a helyzet. Legalábbis van amiben, jobb van, amiben rosszabb. Szerintem, az már más kérdés, hogy ki melyiket választja a saját fontossági sorrendje szerint. :)

    Jut eszembe radi, családban is van informatikus, aki pesten dolgozik, amit írtál fizetést a dupláját viszi haza..de nyilván ez kirívó eset, épp úgy, ahogy az egész informatika és pénzügyi szektor.

    [ Szerkesztve ]

    www.maon.hu Online marketing. Neked.

Új hozzászólás Aktív témák