Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Dzsuri89 #231910 üzenetére

    Egyáltalán nem hülyeség ezeknek az adatoknak a létjogosultsága. Nem kioktatásnak, vagy okoskodásnak szánom, ne vedd annak, csak én is hasonló cipőben jártam régebben! Ha hangosan szereted a zenét hallgatni, célszerűbb lenne egy lehetőség szerinti legjobb zajkioltású/szigetelésű fülhallgatót vagy fejhallgatót keresni. Általában a külső zajok elnyomásának igénye okozza a túl nagy hangerő használatát. A fülhallgató a nehezebb ügy, a custom molded-nél jobbat nem igen kapsz, de azok elég drágák. Vannak aktív zajkioltós megoldások, de az nem biztos, hogy olyan fejlett és hosszú távon (órákban) használható. Fejhallgatókban vannak egész jó megoldások, de mondjuk ezek sem olcsók. Mindenesetre a fentieket érdemes megfontolni, mert lehet, hogy csak kicsit zúg a füled egy ilyen session után, de egy életen át tartó tinnitus, vagy tartós, komolyabb halláskárosodás már annyira nem éri meg. Én is sokáig, közel 15 évig nagyon hangosan hallgattam zenét. Aztán ahogy egyre jobb minőségű cuccokat tudtam venni, észrevettem, hogy halkítom a zenéket, mert nincs rá okom, hogy hangosan szóljon, mert jól izolálnak. Koncertre vagy fesztiválra is viszem már magammal a 25dB csillapítású egyedi hallásvédőmet évek óta. Ég és föld a buli utáni pihenés minőségének különbsége csengő füllel, vagy nyugodt, nem túlterhelt hallással.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák