Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Intruder2k5 #15488 üzenetére

    Mondjuk én nem torrentezek sosem, szóval ez a része akkor sem érintene, ha az itteni lakásban lenne az IPTV, ettől persze értem amit írsz :)

    Igen hát ADSL-re eleve nem is adnak ki három boxot... és igen, abban is igazad van, hogy nem mondják el a szolgáltatók, hogy feleződik a sebesség. Viszont az Invitel korrekten jár el, mert ahol lehet, ott külön elszeparál egy adott sávszélességet az IPTV-nek, ahol bírna a vonal 30-at, ott csak 20-at ad ki netre ha IPTV-t is rendel VDSL-nél rá az ügyfél. A másik szolgáltató már nem csinálja, ott simán eladják 30-asnak, és lejön belőle az IPTV igénye.

    A másik viszont az, hogy ahogyan írtad "akinek van más lehetősége!" Az sem milyen az a más lehetőség, mert ha az történetesen analóg, akkor nem feltétlen jobb választás még CRT tévénél sem, modern LCD tévéknél meg pláne nem az.

    "Nem is értem mi az, hogy ha nem fontos neki a net sebessége? Ha én fizetek 10Mbps netet, akkor szeretném, ha azon jönne is a 10Mbps, akkor is ha megy a TV, vagy ha éppen csak felveszek valamit a boxal. Az nekem nem opció, hogy fizetek 10Mbps netet, aztán utólag kiderül, hogy csak facebook-ozni lehet vele, meg fórumozni."

    No és hányan vannak olyanok, akik fizetnek a 10 megabitért, nincs IPTV-jük, de távol laknak a DSLAM-tól aztán örülnek ha 6-tal megy? Fizetni meg annyit fizetnek mintha menne maximális sebességgel.

    [ Szerkesztve ]

  • bopeti98

    őstag

    válasz Intruder2k5 #15488 üzenetére

    A legtöbb ember szerintem észre sem veszi, ha IPTV mellett felére lassul a net, mert nem foglalkoznak vele és/vagy nem értenek hozzá.
    Unokatestvéremnél sokáig Invitel ADSL volt 5 Mbittel ( pont ennyit bírt a vonal ) mellé IPTV-vel. Ha én nem mértem volna meg soha fel nem tűnt volna neki hogy ha be van kapcsolva a tévé ( a box márpedig mindig be volt ), akkor 2 Mbittel megy. Viszont így sem érdekelte, mert a böngészés nem volt lassú.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák