Új hozzászólás Aktív témák

  • jose

    csendes tag

    válasz l.skywalker #29167 üzenetére

    Én ma voltam bent Vácon az Invitelnél megérdeklődni, hogy mi a helyzet az április 21.-én, 5 hónapja megrendelt szolgáltatással. Sok újat nem tudott mondani a hölgy, annyi infóval szolgált, hogy már a márciusi megrendelések végén vannak, lassan jönnek az áprilisiak, a munkalap, amin az én adataim, megrendelt szolgáltatásaim szerepelnek (optikai net+tv+telefon+HBO Max Pak+Film Now), már szerelőnél van, ha minden jól megy, 1 hónapon belül meglehet a bekötés....

    Gondoltam magamban parádés... Igazából más választásom úgy sincs, konkurencia a környéken sincs (vác városi kábelt hagyjuk, nevetséges lenne annak nevezni), az 1 hónapot már lazán ki tudom várni, vagy bármennyi is legyen hátra.

    Felhozta a hölgy, tehetek írásos panaszt, ha gondolom, mert a 90 nap bőven letelt, de mondtam neki, hogy ennek nem vagyok a híve, ő nem tehet róla, előrébb nem jutok vele, meg ha tehettem volna már rég másik szolgáltatót kerestem volna. Én a Telekomnál dolgozom tudom milyem az asztal másik oldalán.

    Beszéltük, hogy az a legszebb, hogy itt Vácon, semmi választási lehetőség sincs. Telekomos dolgozóként, üzletvezetővel közösen (ő ismeri és van kontaktja a hálózatkiépítést üzemeltető kollégához) se tudtunk egy gilisztányit sem előrelépni az ügyben, nem lehet kiépíteni. Megpróbáltam a Vodafone-t, természetesen sikertelenül. A Digi, bár felvásárolta az Invitelt, az ügyfélszolgatos hölgy elmondása alapján, a környező településeken már nagyrészt végeztek, nem sok nagy város maradt, de Vác az utolsók közt lesz és ott dolgozóként még infójuk sincs, hogy talán mikor lesz elérhető a Digi szolgáltatása Vácon...

    Kérdeztem tőle, ő hátha tudja, hogy mi az oka, hogy egyetlen normális, minőségi szolgáltató sem tudja kiépíteni itt a szolgáltatását. Engedélyezési gondok vannak, mert nem hiszem, hogy a szolgáltatók ne jönnének?! Annyit mondott, hogy igen, az engedélyekkel vannak gondok, mert váci önkormányzat nem ad engedélyt....nem jegyeztem meg pontosan, de olyasmit mondott, hogy a föld alatti csatornákban futnak egy csőben a kábelek, amik mellé kellene egy újat bevezetni, csak, hogy annak már nincs hely, így új csövet kellene végig húzni a régi csövezés mellett, ami már nagyobb munkát venne igénybe és az utcákat is fel kellene túrni... hát mondom ez gyönyörű és egyben nevetséges is... más környező városokban (Dunakeszi, Veresegyház, Göd, stb), meg tudják oldani ezeket a dolgokat, valamint fejlesztik a várost, de itt sehol semmi évek óta...

    plusz valamennyire (véleményem szerint, de lehet nem így van és más az oka mindezeknek a dolgoknak) tuti védik azt a gyatra, drága, szutyok vác városi kábelt is... legalább lenne jó (akár csatornakínálatban is, ami elnézve 3 éve alig változott HD és új csatik terén, a net is drága, 1000 megás net 11 ezer!!! forint, pl Telekomnál 4 ezer forint körül van, vagy még annyi sincs, tv-vel és ha van mobil is, akkor is kedvezőbb árak jönnek ki, de tuti többet kapsz a pénzedért (kinek mi)), de sajnos ez nem mondható el róluk..... majd talán 5 éven belül elindul valami vagy talán még akkor sem, semmi előrelépés nem látszik sajnos, elszomorító ez a 21.században, hogy még mindig ezen kell küzdeni, hogy legyen normális szolgáltatás egyes helyeken...

Új hozzászólás Aktív témák