Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz trec12 #26631 üzenetére

    Őszintén megmondom, fogalmam sincs, nekem erre nincs rálátásom szolgáltatói oldalról, csak tippelgetni tudok józan paraszti ésszel. Nyilván tudna adni, de gondolom az ő anyacégüknél és a cégcsoport többi tagjánál a DVB-C a preferált, ahogy mondjuk a UPC és úgy általában a Liberty Global se nagyon teker az IPTV felé. Persze náluk a DVB-C is másképpen van megoldva mint DIGI-nél.

    Szerintem a DVB-C egyszerűbb rendszer, IPTV esetén végponti eszközöket (boxokat) is nekik kellene biztosítani, ami nem kis költség lenne, és túl azon, hogy a DIGI árazása mellett ez nem biztos, hogy beleférne, az előfizetőnek is plusz áramszámla, és plusz kényelmetlenség. Jelen szolgáltatási formában túl sok menedzselnivalójuk nincs, lévén a TV szolgáltatásuk 99%-ban kódolatlan, csak a felnőtt csatornák, a DIGI Film, és az HBO esetén van szükség kódkártyára, minden más szabadon fogható korlátlan számú DVB-C tuneres TV-n. Amúgy nyilván az IPTV rendszer korszerűbb, több benne a lehetőség, de a DIGI-nél sosem volt cél a sok extra, kényelmi szolgáltatás. Nincs videótár, nincs távolról rögzítés, nincs visszanéző, stb., csak a "fapados tv". Ugyanakkor IPTV esetén sajnos az a hazai tapasztalat, hogy hiába lenne kapacitás - optika esetén - jobb minőségre is, az adásokat mégis agyontömörítik, így minőségben, és az egyszerűsége miatt is, én a DVB-C mellé teszem le a voksomat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák