Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    Az imént egy olyan hibajelenségbe sikerült belefutnom, ami annyira speciális, hogy egyfelől nem tartom túlságosan valószínűnek, hogy itt sokakat érintene, másfelől ha leadom hibára nagy eséllyel a szerelő sem jön rá, harmadrészt pedig csak azért nem tettem meg, és vizsgáltam ki mert pont az új kedvenc Intek HD-C63CX STB-szal volt a gond, és ezt nem akartam cseréltetni, mivel kb ARC jött volna helyette, és nem azért költöttem tegnap rá pénzt, hogy ma feleslegessé váljon. A jelenség abban merült ki, hogy a Intek HD-C63CX nem reagált a távirányító utasításaira. Megjegyzem, hogy korábban is volt már hasonló, de mivel pár nappal ezelőtt ment tönkre a régi Samsung CRT tévé, addig az ARC-1011YR volt végig helyette, az Intekre pedig a korábbi helyein nem volt panasz, illetve akkor sikerült gyorsan kihozni a mélyrepülésből, hát laza eleganciával nem foglalkoztam vele. Most viszont stabilan kitartott a dolog, és mivel mamámnak csatornát kellett volna váltani, hát nem hagyhattam annyiban, még az is felmerült, hogy cserélni kell az ARC re. Abban biztos voltam, hogy a távirányító jó, a visszajelző LED azt mutatta, hogy elküldte az utasítást. A kérdés az volt, hogy mi az ami más itt mint a másik szobában? Aztán támadt egy ötletem... Az Intek HD-C63CX egy Philips 237E3QPHSU00 23"-os monitorra kapcsolódik, közvetlenül, HDMI-n keresztül. Ennek a készüléknek van egy PowerSensor nevű modulja, ami arra hivatott, hogy egy olyan infrajelet bocsásson ki bizonyos időszakonként a felhasználó irányába, amilyet a távirányító egységek is szoktak. Talán ha a kettő keresztezi egymást, akkor a Philips 237E3QPHSU lényegében ellehetetleníti a Intek jelét? A válasz az, hogy IGEN! A megoldás pedig az, hogy úgy kell elhelyezés az STB-t, hogy egymást ne zavarják, vagy a Power Sándort ki kell kapcsolni!

    7K megint megtakarítás :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák