Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Gubek-Einste #257 üzenetére

    Nálunk is pontosan ennyiért adja a lakótelepen az Internetet, és még a 10 Mbps-ot is úgy adja, hogy abból veszi le az IPTV-t, amikor bírna a vonal 15,5-öt :W.

    Na most az a helyzet, hogy én nem vagyok a sebességgel úgy - mivel nem torrentezek -, hogy több száz Mbps-ot ki tudnék használni, kivéve amikor Steamről töltök, így nekem az Invitel 60-as is elég, bár múltkor volt egy terheléses teszt, és több mint egy napig egyfolytában töltöttem Steamről és Originről :)

    Akkor, nem éreztem soknak a 60 Mbps-ot sem, de ez csak az ilyen kivételes esetekben fordul elő, nagyjából 1,5 - 2 évente amikor a Windows-t újra kell telepíteni :)

    Ebből adódik, hogy nálam a sebesség egy szempont a többi között, és a többiben benne értendő, az ár, hogy lehet e kedvezményesen készülékeket vásárolni - ebben a T elég jó -, vagy hogy mennyire stabil a szolgáltatása.

    Ugyanakkor ha új szerződéskötésről van szó, akkor nyilván én is az elsődleges Internetemnél ha pontosan x összeget fizetek az Internetszolgáltatásért, és a másik szolgáltató is ugyanabban az ársávban kínálja a lényegesen gyorsabb Internetét, akkor az elsődleges címemen én is a gyorsabbat választanám. Így jártam el amikor a VDSL2-ről váltottam ED3-ra. Nehezebb lett volna sokkal a döntés, ha nem tudtam volna a másik címemre áthelyezni, mert egyrészt kötbéres lett volna, másrészt elestem volna a kedvezményes készülékvásárlási opciótól, így viszont három legyet ütöttem egy csapásra. 3x gyorsabb lett az Internetem, nem kellett egy FT kötbért sem fizetnem, és a T erőssége, a bőséges készülékkínálat kedvezményes áron opciós is rendelkezésemre áll.

    Most viszont jött a UPC, harmadik lakásom nincs :D Az Invitellel összehasonlítva:

    Most nem tudok olyat mondani, amiben nem a UPC lenne jobb, azon túl, hogy az Invitel szolgáltatása a kertes házunkban is elérhető, a UPC meg majd az lesz idén valamikor. Az Invitelnél még a kedvezményes készülékvásárlás sincs jelen igazán, szemben a T-vel.

    Ha nem töltök ezerrel Steamről, akkor a 60-as netet sem tudom kihasználni, de mégis ott van az, hogy jelenleg a UPC-nél 240-est kínálnak a városban 9000 Ft-ért havonta, ami kapásból 4x gyorsabb, de van 500-as csomaguk is 14 K-ért. A 14K nálunk is összejön havonta, mert minicsomagok + az ingyenes STB-n felül van +1 STB + 1 CA modul, + Start Max telefon. Ráadásul a UPC-nél ott a Wi-Free, ami ha kellőképpen elterjed a városban kiválthatja a Net & Roll S előfizetést is.

    Viszont nem érzem úgy, hogy hibáztam volna a szolgáltatóváltásnál, mert semmilyen előjele nem volt annak, hogy berobban ide a UPC...

    Most majd vagy az lesz, hogy hűségidő leketyegésekor, kérek egy ügyfélmegtartót, és akkor részemről rendben van a dolog, ha kedvezményes, speciális áron kapom a szolgáltatást (mint T-nél a hiéna), vagy ha nem adnak ilyen ajánlatot, akkor hűség lejártával megyek a másik csapathoz.

    Mindenesetre nekem ki van építve itthon xDSL-hez is, és ED3-hoz is a rendszer, azzal sok dolgom nem lesz :)

    A T-nek ilyen feltételek mellett nemcsak xDSL-nél van nehéz helyzete, hanem még akkor is árban lentebb kellene mennie, ha a 120-as csomagját itt elérhető tenné, hiszen a UPC annál is kínál 2x és több mint 4x gyorsabb csomagot is.

Új hozzászólás Aktív témák