Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz rup1u5 #4038 üzenetére

    Halló!

    Aha, hiába C600 chipset, az egyetlen a foglalathoz, sajnos nem mennek vele az Ivy procik, biost pedig már 100.000 éve próbálok mindenféle Dell masinához csinálni, de eddig sosem jártam sikerrel, hiába dolgozom nekik.

    Bár megbolondultam és vettem pár napja hajnalban egy Coffe Lake rendszert (Maximus X Apex, binnelt 8700k) és egy X99-est is (MSI X99A XPower Titanium Gaming és binnelt ES 5960X), valahol 10 gépnél járok a nem csak bench, azaz inkább 24/7 gépek között, mégis valahogy vonz ez a gépecske, nem akarom eladni.
    Szóval agyalok, hogy az ehhez a platformhoz poooont totál nem ideális 3D (3DMark03 és Vantage) tesztjeimhez és az általam egyedüliként játszott GTA 5-höz milyen procira upgrade-eljem a mostani hexát. E6-1660 és E5-2690 között teketóriázom. Előbbit adott esetben - mert úgyis megint megborulok és veszek egy Rampage 4-et ha akad egy a horogra ócsóér' - egy X79-es lapban lehetne húzni strappel meg szorzóval a szokásos 4-5FSB-s szinten felül is és ez tudná az én nem tuningolható gépemben a legnagyobb órajelet elérni az összes magon, 3,6GHz-et összes magon, 3,9-et egyen, ez 400MHz emelkedés 1 és 6 magon is a mostanihoz képest. Elég számottevő lenne minden tesztben a javulás, tekintve, hogy én valahogy mindig a procilimites teszteket kedvelem. Az octa prockó is gyorsabb a mostaninál, de csak 100MHz-cel az összes magon és 6 magon is, 1 magon mondjuk +300MHz a 8 magvas javára. Nagy a dilemma, na!

    Bocsi, litánia lett, remélem értelmesen írtam, hátha megmozgat mást is a téma és elmondja mit gondol. :)

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Új hozzászólás Aktív témák