Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz shteer #37715 üzenetére

    Van 1-2 dolog amit nem értek. 'Alapon" mi az alap? Erre nem jöttem rá.:(
    Mivel 1,4V-ig lehet menni vele, ehhez viszonyítottam, s gondoltam max 1,3V. FIXÁLVA képtelen voltam belőni. beállítok egy fix feszt 1,2V, s pl. 40-es szorzót..Elindult és terhelésre azonnal esett a fesz 1,12V-ig és a szorzót visszavette 36-38-ra. Fogyasztási limit miatt. (Ilyenkor kb 90 és 130W között ugrált, s gyárilag valami 118W -nál van a limit. Utána más utat
    jártam, csak közben mást kellett csinálnom és abbahagytam. (szeretem 1xre kitesztelni az adott feszt, mert felejtek már, ha abbahagyom, kezdhetem előről).
    A gyári értékek megközelítőleg jók, ebben segíthetek:
    PCH Voltage: 1,059 -ez jó
    PLL: 1,832 ------- Túlzás, 4,5GHz-hez is elég volt nekem 1,79, 4GHz-nél 1,75
    VTT: 1,051 ---ez is ok
    Vccsa : 0,925V
    A PLL overvoltage csak akkor on ha 4,5-4,6 GHz felé mész, amúgy nem kell bekapcsolni.
    CORE CURRENT LIMIT : na.. ez kb 150 alapon, ha tuningolsz emeld meg. Ha nem kell neki, úgy se használja. Nálam 250
    Cpu c3 c6 és egyéb kütyük, nem tudom mi a kukim, ezért még auto-n.
    Load Line Calibration ilyen feszek mellett nyugodtan lehet 2 (visszafelé működik, a leggyengébb az 5 a legerősebb az 1.
    4,5Ghz-hez nekem elég volt 1,264V.

    Ja! (kimaradt) Ventiszabályzás.
    Sose bíztam alaplapra, 1 sincs lapra kötve, Zalman külső szab. vezérli nekem. Nem tudok róla semmit:)

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák