Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #Morcosmedve

    veterán

    válasz woros #3430 üzenetére

    Igen, jó lenne egy konkrét mérés, hogy legyen alátámasztva, egy és két darab M.2 esetén mennyi az annyi sebesség, pl. Aida64-ben.

    BMW001: nem folytatnám a dolgot, pár dologra válaszolok.

    1.: Igen, én kardoskodtam (talán) az elsők közt az X99 - 5820k mellett (ekkor nem volt alaplapkínálat Z170-re és drága volt a 6700k, a hiány miatt, ezen kívül új volt a BIOS, nyilván), ez abban a pillanatban változott meg, mikor már egy jó pár alaplap után meguntam a sok kínlódást, amit nem kívánok senkinek, aki nem hobbizna. Meg lehet kérdezni Westlake-t hányadik alaplapot fogja venni/kipróbálni (neked is két kéz kell legalább, hogy megszámold mennyi mindent kellet cserélj, ahhoz, ahol most vagy). Illetve mennyi memória lett cserélve, mire elindul mindig kikapcsolás után a konfig. Sokadik és sokat.

    (Nem érv az általad vett "jó batch (pretested)" 5960x, az pedig ferdít, hogy épített víz alatt van, ezek egyáltalában nem általános dolgok. )

    2.: Kicsit az elsővel összefüggésben, kínlódás mentes alaplap és amiben van OC socket, tehát egy teljes értékű és használható(nak tűnő) alaplap bizony 100-120k környéke vagy több. Ezért sajnos drágább jóval az X99.

    "Az X99 fogyasztasa nem meredekebb, nekem netezes, filmezes kozben konnektorbol 95W, amibol lejon 36W a D5 pumpak miatt. Terhelve pedig maximum 360W, de az huzott Ti-vel. A 6600K sem volt sokkal kevesebb." -> Vagy legózik a procid vagy nem tudom, de ez kb. lehetetlen, mert 1,25v/4,5GHz-n az 5820k önmagában elvitt ennyit 100%-ra terhelve. Írjál hozzá feszt és órajelet mind a két esethez.

    3 db VGA-hoz kell már az 5930k vagy 5960X, viszont 3 kártyával 0 lesz a gyorsulás. Kettő elég.
    Nem játékhoz meg akármennyi kellhet.

    "A tobb mag nem pont csak epenis, meg ha nem is hasznalod ki. Azert mikozben gamelsz 4 magon, van meg 2 szabad, amit barmivel terhelhetsz, es kozben nem megy a jatek karara. Streamelni pl."

    Ki használja itt, westlake-en kívül, bármire is 50%-os kihasználás felett 4 szálát? 8 szálát? 12 illetve 16 vagy több szálát valójában? Szerinted akkor elég 4 szál és 2 minden másra, tehát Z-s i7-ből marad is 2 db szál.

    Memória OC-re nincs szükséged, de Uncore-ra van, logikus :D Mondjuk inkább azt, hogy addig tuningolsz mindent, amíg 24/7 alá stabil, mindegy az, hogy mi és mennyi.

    Sass:

    Alaplap:
    - jobban fel van szerelve -> 1,5x-2x-es áron és az se mindenre igaz.
    - komolyabb VRM -> kevesebb szám, cjip-ről fogalma sincs senkinek milyen, de 4,8-5 GHz-t megtáplál Z170 is és nem olyan meleg.
    - minőségibb alkaltrészek -> netto hülyeség, azonos gyártó azonos "szériájába" eső lapok közt
    - quad channel -> ha megtaláltad a megfelelő memóriád (kicsit drágábbak és megáll a todomány 3200 körül)
    - stabilabb, kiforotabb bios -> ez alig igaz pár X99-re, pedig volt rá másfél évük, míg november elejétől Skylake-n a gyárilag hibás konstrukciókon kívül mindegyik stabil

    Processzor:
    - jobb tuning potenciál -> ezt tőled nem vártam :DDD
    - forrasztott kupak -> nincs különbésg azonos órajelen sé feszültségen.
    - több mag/szál -> ? - fentebb kérdeztem
    - nagyobb cache -> ha leterhelsz 4-8-al több szálat, akkor kell, egyébként saját tesztjeim alapján nem segít.
    - több pcie lane -> ? - 3 VGA vagy felette - gyengébb M.2 cserében
    - quad channel -> kitárgyalva
    Nem mindig "gémerként" kell nézni. Nálam munkában köröket ver a 4.2 GHz-en járó 5820K a 4.6 GHz-en járó 6700K-ra.

    [ Szerkesztve ]

    © asszongya'hogy

Új hozzászólás Aktív témák