Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Chaser #984 üzenetére

    Nekem nincs micro laggom. :F 5960X -el sem volt, de ezzel a 7700K -val sincs. Soha nem ertettem ezt. Utoljara akkor lattam, amikor TriCF -em volt, meg neha SLi -vel, de arra mar nem volt annyira jellemzo.

    Don't Tread On Me

  • schawo

    titán

    válasz Chaser #984 üzenetére

    Bocs, valóban, a "leggyorsabb normál asztali intel", vagy a "játékok alatt leggyorsabb normál asztali proci" a helyes kifejezések.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • snecy20

    veterán

    válasz Chaser #984 üzenetére

    Háát nem tudom, aki mondjuk tavasszal összerakott egy 7700k köré épülő rendszert, na annak azt hiszem nem tudnám észérvekkel megmagyarázni hogy miért is adja el a lapját - prociját és rohanjon a 8. gen-ért. Mire létszükséglet lesz a 6 mag, addigra bőven jobb procik lesznek terítéken. És egy-két év múlva a delikvens zongorázza újra ugyanezt a dilemmát, csak akkor már a 6 vs 8 mag témakörben? Aki most 6. vagy 7. gen-en áll, annak már csak a 8 magosokat ésszerű megpályázni...

    Nálam mondjuk kicsit speciális a helyzet, mert én addig szeretnék kiszállni X99-ből amíg még a legtöbb cuccra van némi garancia, de amúgy 5820k -> 8700k sem egy olyan nagy deal. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #984 üzenetére

    Bele kell számolni amit schawo ír: ki mennyire használja ki a + magokat. Ugyanez HT-nél és perf/price arány.
    Aztán a matek kidobja kinek mi éri meg.

    Alapvetően a 4/4 vagy 4/8 vs 6/6 egyértelmű lenne mekkora erőlelépés milyen áron, de ha nem tudod hasznosítani akkor tök mindegy.

    Így volt ez anno 4/4 vs 4/8-nál is. Ha nem használod ki lehet, hogy lassít is. Mások - MP gamerek - meg musthave-nek tartották és tartják most is, mert min fps-ben/frametime-ban a 4/4 becsuklik. Ha a számokat nézed akkor sokszor sokkal nagyobb arányban mint a HT papíron +15-20%-a.
    Tehát akinek szüksége van rá ott sokat hozhatott (a papíron kicsi +perfhez képest) aránytalanul magas áron is.

    Most meg ugyanez fordítva: Hiába +2 mag a 6/6, és hiába vannak már bőven játékok amik tovább skálázódnak 4/8-nál - Computerbase.de-n volt egy korrekt teszt, ezt linkeltem is - lehet, hogy a +50% maggal kapsz +20%-ot. Megint csak akkor éri meg ha árban ehhez mérten adják.

    És akkor ott a harmadik csoport aki kevés szálas játékhoz keres procit. Ott meg az órajel visz mindent így gyk semmire nem éri meg váltaniuk egy 5GHz közeli akármilyen (2-)3-6 gen. prociról.

    (A negyedik csoport meg nyilván aki lineárisan skálázódó programokhoz használja, tipikusan nem játékok. Ott akármelyik 6-8... magossal jobban járnak, mibél több mag annál jobb, egyszerű a képlet.)

    Ezért egyszerűsítettem le a képletet korábban arra, hogy akinek sok mag kell valóban az váltson. Ez az év a Ryzennel indítva erről szól.
    - Ha nem skálázódik a használt progi akkor HT-val vagy +magokkal sem lép előre az ember, tök mindegy hány mag malmozik még. 4 magon meg nincs IPC vagy freki előrelépés. Itt nem kell váltani. Max ha pénzben megéri vagy fogyasztásban, akármiben van előrelépés. Mert teljesítményben nem lesz... :)
    - Aki pedig skálázódó progit használ az meg váltson és vegyen minél több magot ami végre elérhető és belefér a büdzsébe. :)

Új hozzászólás Aktív témák