Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz xilurux #5741 üzenetére

    Igen, nálam is asrock lap + d15s hűtővel a 8700k-m 1.232-1.248V-ot kap fix 4.7ghz-hez hwinfo szerint.
    A hűtő ventillátorait 80%-os profilra állítottam (talán 60foktól), így még nem hangos, és 100%-os terhelésen 82fok körül megfogja. Még a 4.8ghz belőhető delid nélkül, de elég erős így is a proci.

    Szerintem nem ér extra macerát, h deliddeltessem meg esetleg durva vízhűtést tegyek rá h 5+ ghz meglehessen. Mire oda jutnék, hogy tényleg kellene az 5ghz-es órajel extrateljesítménye (extra 5% körül lenne a 4.7-4.8ghz-hez képest...), addigra már rég túl leszek egy platformcserén, mert akkor nem 5% fog hiányozni, hanem jóval több, és ez megy a levesbe.

    Persze lehangolóak a hőfokok, de pl. a régi i7-5820k-mnak, ami szintén 6mag12szál volt, ott képtelenség volt léghűtéssel 4.2ghz fölé jutni, és csak vizezve lehetett 4.4-4.6ghz-et elérni. Az én chipem az adott felső korlátos feszültségszint mellett (amit 24/7-re még ajánlottak) 4.4et tudott.

    Akkor ezt tudta:

    Most ehhez képest bőven jó a 8700k így 3 évvel később, mert léghűtéssel 4.7-en hoz 205/1554-et. Persze 5ghz-en 220/1669, azonos 4.4ghz-en pedig 192/1458, tehát "csak" 10% az előrelépés azonos órajelen, de már nagyobb órajelet is megy, ezért a "fair" összehasonlítása a régi 4.4ghz-nek az 5ghz-es 8700k, így pedig már majdnem 30%-os az előrelépés, ami nem kevés.

    Én sajnos az 5820k-ról egy Ryzen 7 1700X-re váltottam. Az nagyon kimaxolva tudta ezt:

    A fő probléma viszont az volt vele, hogy egyes játékokban közel 2x minimum és átlagfps volt az intel procikkal, ezért bő fél év szenvedés után most itt hever a dobozában ez a trágya. Néztem az új ryzen szériát is, hát ott ugyan úgy jelen van a probléma, csak a növelt órajel kompenzál vmennyit, úgyhogy intel ftw.

Új hozzászólás Aktív témák