Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Maelephant #19008 üzenetére

    A 14+2 vs 16+2 nem irja le a valodi kulonbseget.

    kicsipapucs: Ezek valamiert alapbol nem birjak az 1T -t. Es ahogy eszrevettem, nem szeretik a magas feszt sem. Olyan 1.55V -ig elvannak, utana nincs novekmeny.
    Talan a 4500 -as kit -em tudna, de meg arra sem fogadnekm Az 1Tvannak sem ment XMP. Megnezem majd, ha visszakapom, most teszten van egy Ryzen usernel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • keIdor

    titán

    válasz Maelephant #19008 üzenetére

    Ahogy írtam is, az XI Apex nagyon rétegtermék.
    Órajelekre, tuningra van. Ebben mennek a legjobban a memóriák, ezért van csak 2 slot, így stabilabb a jel. Meg ezen van az egyik legjobb CPU VRM. A XI Gene és Extreme mellett. Ez meg a Gigabyte/Aorus Master a legjobb ilyen téren.
    Viszont nincs az IGP-nek kimenet, se HDMI, se DisplayPort, se DVI, semmi, nem használható az IGP része a CPU-nak. (senkit nem érdekel, de ez egy kompromisszum)
    Ez az alaplap maximalistáknak van, meg extreme OC-re, PS2 port is rajta lett hagyva, hogy Windows XP-n használható legyen. (egérnek és billentyűzetnek, USB-hez driver kéne)
    Illetve az XI Apex-en rengeteg kapcsoló van, letiltható a PCI-E slotoktól kezdve sok minden, de csak extreme OC-nál van létjogosultsága.
    Én abszolút nem használom ki, azért vettem ezt, mert mindegy, hogy 22 vagy 25 órát kell dolgoznom az alaplapért, így álltam hozzá, a másik kiszemelt az Aorus Master lett volna a konkurens márkánál, az olcsóbb lett volna kb. 60€-val, de jobban tetszett a XI Apex.
    Mivel már nem találni újonnan, úgy érzem jó "befektetés" volt, mert simán el lehet adni, pikk-pakk elvinnék. Főleg, hogy megkímélt példány.

    A XI Hero-nak gyengébb a VRM része, nincs baj vele, csak más márkánál a 60k katerógiában van ilyen VRM, ezért sokak szerint nem volt jó vétel. Viszont van 4 memória slot, van HDMI, DP, talán jobb minőség a beépített hangkártya is. A Code és Formula ugyanez.

    Dióhéjban. A XII Hero-n viszont fejlődik a VRM, ha LGA1200-t vennék, akkor a Hero-t venném már.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák