Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • odium

    aktív tag

    Üdv!

    Tisztában vagyok vele, hogy a konfigos topikba kéne ezt beírnom de amikor eldöntöttem, hogy 4790K lesz a következő procim, azóta olvasom napi szinten ezt a fórumot.
    Tanácsot szeretnék kérni elsősorban alaplap fronton.
    Elöljáróban annyit, hogy nagyjából 5-6 évente cserélek gépet, szóval a következőt is ennyi időre szánom, legalábbis ami az alaplap-proci-memória kombót illeti.
    Ez van most:
    Gigabyte GA-EP45-DS3
    Core 2 Quad Q8400, 2666 MHz (eredetileg E8400-et vettem, de sajnos 3 év után elhalálozott)
    Gigabyte GV-N660OC-2GD - GTX660 2GB (eredetileg GTX260 volt, ez meg 4 évet bírt)
    6 GB Corsair Vengeance
    Corsair TX650W táp

    És ez van tervben:
    Gigabyte GA-Z97X-UD5H - Asus Z97-A - Asus SABERTOOTH Z97 MARK2 - Asus MAXIMUS VII HERO - MSI Z97 MPOWER (ezeket néztem eddig)
    i7-4790K
    2 x Kingston 8GB DDR3 2400Mhz HyperX KIT (2X4GB) Predator
    Kingston SATA3 2.5" 240GB HyperX 3K SSD
    DeepCool FIEND SHARK
    Fractal Design Define R4

    A táp és a cullangok maradnának (egér, billentyű stb.) valamint a videókártya is, azt csak úgy 2 év múlva cserélném majd egy közép-felső kategóriásra.

    Elsősorban az alaplaphoz kérnék ötletet, de ha van egyéb észrevétel, természetesen azokat is szívesen veszem.
    És akkor ami alapján választanék:
    Szempont: megbízhatóság, minőségi alkatrészek, tápellátás, hűtés, jó hang, jó lan és szeretném ha 60k alatt maradna az ára
    nem szempont: tuningolhatóság, külcsín, wifi, márka

    A gép általános használatra kell (net, film, játék, office, néha videószerkesztés) tuningot nem tervezek.

    Bocs az offért és a hosszúságért, előre is köszönöm a segítséget!

  • odium

    aktív tag

    szunya1: Értem. Ezek szerint a Lucifer is elég jól hűt. Akkor csere. Köszi. Esetleg lapra tipped?

    deadwing: Abban igazad van hogy, egyelőre a 4790K sok a jelenlegi vga-nak. gondoltam erre a verzióra is amire te, de arra jutottam, hogy ha most vennék 30-35-ért egy i3-at, akkor 2 év múlva dobhatom ki az ablakon, meg félek, hogy addigra játékok alatt tényleg elfogy az i3. Meg mindig úgy próbáltam gépet összeállítani, hogy a hardverek együtt "fussanak ki". Egyébként valami azt súgja, hogy az idő téged fog igazolni, de mégis maradok az i7-nél.

    Gery15: A drága lap azért kell, mert hosszú távra veszem, legyen már az átlagnál minőségibb. Ne kelljen félnem, hogy mikor pukkan el rajt egy kondi vagy valami. Most még biztosan nem veszem észre a különbséget az i5-i7 közt, de mondjuk 4 év múlva már lehet, hogy igen. Hűtővel úgy vagyok, hogy ha nem lesz delid, akkor hiába rakok a procira 2 kiló rezet meg 2 ventit, ha egyszer a kupakon nem jön át a meleg. A ramban igazad van, de azokhoz nagyon jó áron jutok hozzá (csak 5k+ az 1600-osokhoz képest) úgyhogy azok mindenképp maradnak. Pár szóban leírnád, hogy miért a Giga?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák