Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    válasz HSM #20062 üzenetére

    Ez szubjektív,mert nem mindegy,hogy mivel hűtőd.(ezt onnan is tudom,hogy pl ahol 100 fokon járt egyazon beállításon a volt 4670k-m egy CM Hyper 212 evo-val,ott 80-85 fok közt megfogta a noctua(delidmentesen) + hasonló procid volt mint az enyém,mégis oda jutottunk,hogy az enyém hűvösebb(delidmentesenÖ....hát az a hűtő miatt volt :) )

    Én inkább(legalábbis a saját lapomban kipróbálva több procit is) azt vettem észre,hogy ~1,25V-ig könnyen stabilizálható,felette már elkezdi bekérni a feszt.(persze lehet a lap "gagyibb",de azért mégis lehet vele húzni rendesen a procikat(ha normális fesz mellett normális órajelet képesek produkálni(függetlenül a hőfoktól,mert az hűtés kérdése))

    Nyilvánvaló,hogy megvan a miértje,hogy ez a paszta.
    Ezt lehet vesézgetni,de erre nem fog valószínűleg fény derülni soha.(talán,hogy ezzel gátat szabjanak az orrba-szájba tuningnak és ne kelljen egy szénné égetett procit gariztatniuk,ha a user túllő a célon.
    Talán azért,hogy vegyék le a userek a kupakot és akkor nem kell garizni a terméket....---> ja akkor most megint a "mentesülünk a garancia" alól-ig jutottunk.

    Én azt mondom,hogy jó a delid,mert:
    van egy fasza proci,tuningban jó,de kell a hűtés,veszel rá egy rendes hűtést,amire használod mondjuk 70 fok max ventikkel,vagy nagyobb fordulaton...jön a gondolat,hogy leveszed a kupakot,megy alá a clu,azonos órajelen,azonos fesz mellett,azonos alkalmazást használva a venti alapon zajtalanul,a proci meg nem 70 fok,hanem 60....jó jó,gari ugrott,de miért lenne ez baj,ha itt megállsz? hosszú távon talán jót is teszel neki,mert alacsonyabb hőfokon tud üzemelni.

    És ha még össze is forrna a kupak meg a die a hőközlő anyag miatt(ami szerintem a legjobb lenne ;] )...akkor mi lenne? tönkremenne? nem hinném,ennyi erővel a gyártás folyamán összeforrasztott procik is beadnák a kulcsot még a forgalomba helyezés előtt...

    Erre meg:

    "De gondold végig, pont olyan pasztát használtak, ami eddig elég, de tovább nem?"
    Neked is volt 4670k-d és 4690k-d is,biztos észrevetted,hogy a 4690k-nak jobb a hővezetése.

Új hozzászólás Aktív témák