Aktív témák

  • tray

    aktív tag

    A Winamp szól, média lejátszók szólnak, TV tuner hangja is jó. Amit hiányolok, az pl. a Windows-fanfár indításkor, meg a figyelmeztető rendszerhangok, amik a felkiáltójeles/X-táblás figyelmeztető ablakokkal együtt kellene, hogy szóljanak, de helyettük csak a rendszer speaker sípol egyet.

    Alaplap MSI kt3u2br, oprsz. Win2K SP4. Eddig jó volt a cucc, pár napja telepítettem újra a rendszert, azóta szaraxik. Egyúttal most aktiváltam az integrált RAID funkciót is, aminek esetleg lehet köze a dologhoz, mellesleg az sem papírforma szerint muzsikál, de ezt egy másik topikban írtam le.

    Nos, mi romlott el? Már nagyon unom a sípolásokat, segítsetek!

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz tray #1 üzenetére

    A rendszerhangokat ki lehet kapcsolni, ugyszolvan egy mozdulattal. Lehet, hogy ez torten Nalad, szandekosan, vagy veletlenul. Vissza is lehet allitani a default-ot, de hogy pontosan hova klikkelj a Win2K-ban, azt most nem tudom megmondani (nincs 2K-s gep a kozelemben).
    (A Win98-ban a ''Control Panel/Sounds'' menuje alatt van.)

    Az integralt RAID-nek akkor lehet koze a dologhoz, ha a rendszerhangokat tartalmazo file(ok) megserul(tek).

  • tray

    aktív tag

    válasz DcsabaS #2 üzenetére

    Igen, találkoztam már vele.
    Settings - Control Panel - Sounds and Multimedia

    1. Beállítom, hogy Windows default.
    2. Újraindítom a gépet, van fanfár, meg figyelmeztető hangok a hangkártyán keresztül.
    3. Nem állítok semmit, ismételten újraindítom a gépet. Fanfár nincs, figyelmeztető hangok a system speaker-en keresztül jőnek.

    Na ez miért van?

    Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

Aktív témák