Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • section9

    őstag

    válasz Rowon #2011 üzenetére

    Nem egeszen, gyakorlatilag barmilyen sulyosabb serulekenysegre lehet malwaret irni, ami automatikusan terjeszteni probalja onmagat (worm). Az egyik legfrissebb ismert pelda az IoT eszkozoket celzo Mirai botnet.

    Egy ilyenhez kell, hogy legyen valami publikusan elerheto service (ez lehet system vagy user altal futtatott is) olyan serulekenyseggel, ami kodfuttatashoz vezethet. Mostanaban a NAT-olt halozat miatt nem jellemzo, hogy a userek gepen a servicek kozvetlenul az internet fele publikusak legyenek, ugyhogy ilyen regi eszkozok szamara az elavult bongeszokkel valo netezes jelenti az egyik legnagyobb kockazatot.

  • Xpod

    addikt

    válasz Rowon #2011 üzenetére

    "Minek ma már letöltés menedzselő alkalmazás???"
    Azért sok helyen még 10-15 MBit-es ADSL-lel dolgoznak. (főleg vidéken, illetve azért a mobil nem sem mindenhol 1Gbit.)

    "Attól, hogy a számítógépemen van online kapcsolat, mi baj érhet, ha egy idősebb verziójú böngészővel felmegyek a netre egy adott címre,"
    Ezt hol teszed? Felcsapod a WinXP-s laptopot egy netkávézóban/könyvtárban, vagy otthon ? Otthon kisebb a kockázat. (Az URL-t szándékosan hagytam ki.)

    Többen is írttá, hogy a NAT-olt hálózat miatt nem jellemző, hogy a gép kint lenne interneten. Szerintem azért még elég sok mobil stick-et használnak, illetve sok régi laptopban volt SIM kártyás modem amik közül a refurbished iparág felfutása miatt sok még használatban van és ha már van SIM kártya foglalat akkor bele is teszik. Emiatt szerintem a kockázat valós.

    [ Szerkesztve ]

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Rowon #2011 üzenetére

    Minek ma már letöltés menedzselő alkalmazás???

    :F És a torrent az mi? A Youtube videók/hangok letöltése is beletartozik a letöltéskezelők tudományába, ahogy a WEBoldalakat vagy azok tartalmát(képekek, hangok) is gyakran könnyebb rájuk bízni, mint egyenként letölteni.

    zsigomark3
    Szerintem kicsit félreértetted. Nem kémkednek, csak nyomonkövetnek. A tracker nem egy önáló program ami a háttérben fut, hanem csak egy gyűjtőnév arra hogy adatokat gyűjt rólad, nyomon követi a használatot.
    1. Nem a FB app nem tudja mit írsz a PH!-ra.
    2. Csak a saját adataihoz fér hozzá
    3. Igen és nem. Pl. pl. megkérheted rá hogy ne gyűjtsön rólad (annyi) adatot. [link] De elég bonyolult kérdés, mert nem minden app-ot lehet megkérni rá, és máskor a működését is befolyásolhatja. Pl. Hogyan keressen neked egy közeli vegán éttermet ha nem tudja merre vagy éppen, de ezzel el is árulod, hogy valószínűleg vegán vagy, vagyis vegán áruk hírdetésit kell az arcodba tolni.
    Plusz az olcsó kínai készülékek gyárilag tartalmaznak olyan programokat, ami adatokat szivárogtatnak a "nagy testvér"nek. Ugyanez a probléma a rootolt készülékekkel. A gyártó által megvalósított biztonsági láncba tenyerelsz bele. Nem tudhatod, hogy egy program valóban csak a felhasználói programoknak járó jogkörrel fut, vagy emelt szinten hozzáfér mindenhez.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák