Keresés

Aktív témák

  • Gábor vitéz

    tag

    válasz braincruiser #9 üzenetére

    Röhögni fogsz: gondoltam rá :) Csak a 3 éves gari elvesztése tart vissza. Néztem ezt a ViewSonic P90f-et. Pont ilyen kéne! Csak már nem gyártják. :(

    Nem tudom, hogy a fenébe állhat le teljesen egy monitorgyártó a CRT-k gyártásával. Azért valljuk be a TFT-nek most még főleg az irodai szegmensben van a fő piaca (az mondjuk igaz, hogy ez a legnagyobb piac), aki komolyabban játszik (pl.: CS), vagy grafikázik, tervez mind megmarad a CRT-nél. 2-3 év múlva talán kiforrottabb lesz a TFT technológia. De az is lehet, hogy addigra már nem TFT-nek fogják hívni. Hanem OLED-nek /Organic LED/, ami már egy teljesen más dolog. Eléggé bíztató dolgokat hallani róla: színek, válaszidő, rálátási szög tekintetében egyenértékű lesz a mai CRT-kkel. Fényereje most még nem kielégítő, de addigra (mire lecserélem a most vásárolandó CRT-met) már biztos megoldják.

    Nah, sok a rizsa. Abbafejezem. Csak ilyenkor még magamat győzködöm, hogy miért ne vegyek TFT-t :) Pedig már volt több választottam is. De miután az utolsót is (Samsung 172x), porba gyalázták... hát már nem bízom az egészben. Pl. ez a 172x papíron 12ms-os(!) Viszont mozgóképre olyan szinten alkalmatlan, hogy filmet se lehet nézni rajta! Mindent szétmaszatol. Viszont az MVA panelekéhez fogható a színskála amit megjelenít. Legalábbis a Tomshardweren ezt írták.
    Most láttam itthoni árlistában 173x-et. Erről végképp nem tudom mit gondoljak. Amíg nem olvastam a cikket, azt gondoltam ez lesz a nyerő. Sehol semmi info róla (a Samsung honlapján sem), úgyhogy akár jó is lehet. De mostanra már jórészt meggyőztem magam, hogy nem éri meg kiadnom másfélszeres összeget egy kiforratlan technológiáért. Ebben az esetben például (de amúgy sem) 160e pénzért már nem szeretnék kompromisszumokat.

    Mégis tovább rizsáztam. Most már télleg vége!

    Üdv mindenkinek!

    Gv.

    Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

Aktív témák