Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz adammeyer #629 üzenetére

    XD84 olcsó házába csak XD84 PCBt lehet tenni, KBD75-nek teljesen máshol vannak a csavarjai, USB portja.
    Underglowt az XD84 is tud, viszont miniUSB van rajta, nem C.

    PCB mounted Cherry jellegű átlátszó stab: XD84-be biztosan jó (6.25 szóközös 60 vagy 87 set a linkről), de KBD75 PCBjén nem látom az ehhez szükséges lyukakat, ahhoz plate mounted stab kell.
    Árban az is 8$ körül van.

    Alapvető különbség, hogy az XD84-nek TMK, KBD75-nek QMK firmwaree van, utóbbi valamivel többet tud.

    Backlit: ahhoz olyan kupak is kéne, viszont 75%-hoz nem egyszerű világítás kompatibilis kupakot venni, pláne nem ISOban. Ennek keresését meghagyom másnak.
    Átlag kupakkal csak a gombok közül látszik ki a világítás.

    Ahhoz képest, hogy anno feleslegesen elvertem 4 ezret fehér LEDek beszerzésére, nem emlékszem, hogy tud-e az XD84 hullámozni, kígyózni, meteorrajt szimulálni.
    Asszem csak nagyon basic dolgok, mint fényerő plusz/mínusz, lélegző mód volt rajta (azokat se használtam), illetve az underglownak lehetett állítani a színét, meg hogy balról vagy jobbról ússzon a színátmenet.

    Talán a KBD75-ön futó QMKnak több felesleges fícsöre van, mint az egyszerűbb TMKnak.
    Meg amúgy is több RGB LED van a hasán, szóval még több/jobb underglow.

    Amikor XD84-et építettem másfél éve, akkor még pont nem volt KBD75, utólag valószínűleg inkább azt építeném.
    Az a fém KBD75 ház, amit nem akarsz megfizetni jóval komolyabb, mint az XD84 hajlított acéllapja+plexije, viszont nekem feleslegesen vastagnak és kényelmetlennek tűnik.
    Kifejezetten utáltam az XD84 műanyag házat ugyanezért.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák