Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stancy

    tag

    válasz kisspista #8089 üzenetére

    Én szinte mindig a navteq-el közlekedem. Az hogy levinne egy mellékútra 200 méter miatt, természetes, mivel neki két pont között kell a legrövidebbet megmutatnia, Ilyenkor jönnek a szép nagy zöld-kék stb kresz táblák, egyértelműen jelzik melyik a fő út, melyik hova tart. A navigációra csak ha már oda értem a címként kapott városba, akkor hallgatók, hogy hol is van az a bizonyos utca.

    Egy tökéletes navigációs programot sem láttam még, mindnek van hibája. A topmap egy csomó utcát nem ismer még hazánkban sem, nem ismeri azt a fogalmat hogy ha megérkeztem egy köztes célhoz, akkor ott vissza fordulok.. nem, ő elvisz 15-20 km ahol szerinte megfordulok. A navteq nem ismeri a házszámokat, viszont az utcákat igen. A teleatlast meg nem használom, csak nyugaton, ha a navteq el valami zűr lenne.

    valaki írta feljebb a google map-ot. az (ha jól tudom) navteq térképeket használ. A garmin szintén, szóval nincs olyan hogy jó.. vannak térképek, és egyszer talán még jól is fognak majd tervezni. addig meg vannak kresz táblák.

    Miért ragaszkodtok a HNR fájlokhoz? Semmire nem jó.. próbáld ki, tervezz egy Athén- Lisszabon útvonalat, hnr-el, és nélküle. Sem a tervezés idejét, sem az útvonalat nem módosítja a hnr megléte, viszont legalább 300-400 mega helyett foglal a kártyán..

Új hozzászólás Aktív témák