Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz plajos #1669 üzenetére

    Nem tudom mennyire járható út, de mi lenne, ha amit most itt leírtál, azt beletennéd a csomagodba. :F

    Ugyanis az én értelmezésem szerint csak az eredeti nyelvi fájl módosítása, és annak közzététele illegális. Az hogy valaki készít egy angol-magyar (vagy bármilyen) fordítást, vagy szótárat (kinek hogyan tetszik), majd ahhoz mellékel egy saját leírást, az mitől lenne jogszerűtlen? A jogsértést az fogja elkövetni, aki a módosítást majd végrehajtja.

    Ha nem felszólító módba teszed a mondatot, tehát hogy "a módosítást meg kell tenni", csak leírod hogy akár meg is lehet tenni, már komoly fejtörést okozna menő ügyvédeknek is. Ugyanis szerintem ez nem minősülne felbújtásnak. Ez nekem olyan, mintha valaki arról írna, hogy készített egy kést, majd megjegyzi, a kés akár élet kioltására is alkalmas lehet. De ettől ez még nem lesz gyilkosságra való felbújtás. Persze minden hasonlat sántít, nyilván ez is, csak érzékeltetni próbáltam, hogy az én értelmezésemben mi a felbújtás, és mi nem az.

    Ez az egész lehet hogy túl bonyolultan hangzik, de úgy tűnik ebben a kérdésben túlsúlyba került a jogászkodás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák