Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz carr #96594 üzenetére

    Ha resetek hatására sem javul a kijelzés, akkor kézcsókolom neki, az örök nyugalomra kell térjen.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Vegha

    senior tag

    válasz carr #96594 üzenetére

    Akkor az sanszos hogy zárlatos. Ami nem meglepő ezekben az esős időszakokban: a manapság notebook táskának csúfolt divathulladékoknak rendszerint semmi védelme nincs a beszivárgó víz ellen. Ha nem hordoztad, akkor 1 vagy a 100-ból, akinek spontán megfikkant egy cella az akkujában. Előfordul.
    A kollégával ellentétben vagyunk páran felújított vagy utángyártott akkuval Thinkpad vonalon. Eredetinek hazudott akkut bárhol kapsz csilliárdokért, főleg eBay és hasonlók, ahol a beragadt, ezeréves lejárt akkuktól próbál megszabadulni mindenki. Ez mára már kicsit olyan kérdés lett mint az autógumi, üzemanyag, kenyér beszerzése: épeszű ember ott vásárol ahol a nagyobb a forgalom, mert ott gyorsan cserélődik a készlet, vagyis mindig friss árut kapsz, nem pedig hónapokig/évekig parkoltatott cuccot. Vannak itthon is akkufelújítással foglalkozó megbízható szaküzletek garanciával és jó minőségű cellákkal szerelt utángyártott akkukkal.
    És a korosodás: a 2008-as T61-embe 2014-ben cseréltem 9 cellás utángyártott akkut, ami a mai napig elmegy 2-2,5 órát vagyis a gép idén 10 éves, az akku 3,5. Ha most ebben a pillanatban elhalálozna a T61 akkor is úgy érezném hogy bőven megérte (visszahozta?) az elmúlt 3,5 évben az akkor kiadott ~29k a nagy akkuért. Ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie hogy meddig tervez az adott eszközzel. (én SSD-vel is megkínáltam a nagy akku mellé)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák