Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz HSM #95689 üzenetére

    Én amúgy a win7 mellé egy ubuntu-t tettem a T420-ra, sokmindent nagyon jól lehet azon is csinálni. :K

    A "másodnotimon" (Thinkpad R61, 4 GB RAM-mal, integrált Intel GMA X3100-zal és T7500 procival, valamint 120 GB Kingston HyperX Fury SSD-vel) jelenleg az Ubuntu MATE LTS konkrétan sokkal jobb felhasználói élményt ad, mint az amúgy eléggé felbővített X220-amon (i5-2520M, 16 GB RAM (!), 240 GB Crucial M500 SSD) a Win 10 (ami igazából egy lassan két éves rendszer, de eddig kb. minden nagyobb frissítéssel csak romlott valami - sebesség, OSD stb.). Jó, ebben közrejátszik az is, hogy az R61-be tett CCFL háttérvilágítású IPS kijelző is kellemesebb a szememnek, mint az X220-ban lévő LED-es IPS panel.

    Visszatérhetnék Win 7-re, de a Win 10 felülete nekem már jobban kézreáll; viszont túl sok, egyenként apró dolog bosszant (pl. ThinkLight OSD mindig megjelenik alvásból való ébresztés után - próbálkoztam RoboGuru scriptjével, de nálam nem oldotta meg a problémát; az ujjlenyomatolvasót nem mindig hajlandó "felkelteni" a Windows Hello szintén ébresztéskor, hogy azzal jelentkezzek be jelszó helyett stb.). Igazából gyakorlatilag notebook-specifikus dolgokkal van gondom, mert desktop gépen (Ivy Bridge i5-ös Lenovo ThinkCentre gép) amúgy nagyjából problémamentes a Win 10.

    Mivel viszonylag kevés dolog van, ami notin Windows-hoz kötne (még leginkább az OneDrive, de arra is van amúgy nem túl kényelmes megoldás Linuxra), valószínűleg X220-on is meglépem a Linuxra váltást; eléggé érik már a dolog.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák