Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Chaser #87437 üzenetére

    annyira nem random a tdp osztály, hogy a cel 420 65w-tal kezdte, fél év múlva 35 lett belőle

    Ja értem, tehát van egy példa, ahol valóban nem jól mérték fel/feltételezték a fogyasztási osztályt. Ismered-e a mondást az egy darab fecskével meg a nyárral? :)

    te mit képzelsz bele egy másik dolog
    az egy osztály, annyit jelent több biztos nem lehet a fogyasztás

    Izé, ez nem egészen így van, megadnak egy belőtt szcenárió alapján részben mért, részben feltételezett fogyasztási értéket, amit viszont - a beleképzeléseddel :) ellentétben - igenis meghaladhat valamennyivel kedvezőtlen körülmények között, de az persze extrém esetnek minősül. Ugyan nézz már rá egy CPU World adatlapra, ahol pl. valós fogyasztási adatot is megadnak a TDP mellett. Példa: Xeon L5420, a te definíciód szerint nem lehetne semmi esetre sem több a valós fogyasztás sem az 50W-nál, de azért ajánlom figyelmedbe a "Maximum power dissipation" sort, pont az 50W-ban megállapított TDP érték felett ("85 Watt | 72.85 Watt (sustained)")

    én arra válaszoltam neked h szted nincs 4 magos mobil i5, ami nem meglepő, még sok hivatásos sem tud róluk, de léteznek már

    De az ugye megvan, hogy már az elején elismertem, hogy ebben tökéletesen igazad van, valóban nem tudtam róla? :P

    :R

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • newmoonlight

    senior tag

    válasz Chaser #87437 üzenetére

    Chaser és Tim82 Tekintetes Urak! Ha Önöknek is megfelel, holnap pitymallatkor, hat fertályórakor a Vérmezőn. Elöltöltős kovamordályról, valamint szanitécről intézkedem. A duellum első vérig tart. Szíveskedjenek fejre célozni! Megtisztelnének, ha segédként elfogadnának. A vesztest a TP-topik saját halottjának tekinti. Jó volt Önökel. Ámen.

    “Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Új hozzászólás Aktív témák