Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz taltos #8256 üzenetére

    nem ennek jobb a trackpointja, hanem a D630-nak szar :) szerencsére az új Dellekben már használható, de ami engem illet, a D szériában sosem sikerült úgy beállítanom, hogy kezes legyen. Az sem jött túl jól, hogy nem volt középső gomb, amivel scrollozni lehet. (Mondjuk amióta Lenovora váltottam, egyszerűen undorodom a touchpad használatától, pedig ugye számtalan gépen nincs más opció.) A Dell amúgy a D620/630-ba olyan trackpointot rakott, amivel elvileg lehet klikkelni (ott nem is tudom, minek hívják, pointing stick?), és ez tök jó ötlet volna, ha valakinek sikerülne használható módon megvalósítani, nekik itt nem jött össze.

    Sheratan:
    én mobilabb gépet kerestem, értve ezalatt a kisebb súlyt és méretet, ezért első körben x301 volt a cél, mint azt mindig elmesélem. Aztán néztem, hogy méretben olyan nagyon sokat nem is nyerek, teljesítményben kb bukok, kompatibilitásban szintén, viszont a T400s minden téren előrelépés lenne. Amit talán hátrányként felrónék, az a kevésbé masszív kivitel, ez engem mondjuk nem zavar, aztán akksi terén elég rugalmatlan, mert csak 6 cellás van hozzá. Ami pedig a Dell után nagyon hiányzik, az a LED-es töltöttségkijelző az akksin.

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz taltos #8256 üzenetére

    igazából tényleg nem érezni, hogy melegszik. most idle módban (igaz közepesen pörgő ventivel) olyan 39-41 fok közt ingadozik a proci, szerintem ez azért nem rossz. mondjuk annak is örülnék, ha lenne mondjuk 45, de halkabb lenne :)
    most nekiestem megint a tp-fancontrol nevű proginak, hátha elsőre valamit én rontottam el, de úgy néz ki, mint ami nem csinál semmit... van egy olyan rész, hogy írjam be az "/etc/modprobe.d/options"-ba, hogy options thinkpad_acpi fan_control=1. namost a modprobe.d-ben nincs olyan, hogy options, ellenben van egy tpfan.conf, ami pontosan a kívánt sort tartalmazza. ennek ellenére úgy néz ki, hogy nem csinál semmit a progi. a jelenlegi hőmérsékleten ki kéne kapcsolja a ventit, közben pedig jól hallhatóan megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák