Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldi3r

    veterán

    válasz HSM #72508 üzenetére

    Ne panikolj, az a gyari "menetrogzito" (mert az nem az) amugy is sz@r. Csavart cserelni csak onzaro menetnel vagy folyashatarra huzott csavarnal kell.
    Egyebkent minden eredeti is beszerezheto kinabol, 1 napot bolyongtam egy kinai muszaki aruhazban, mindent be tudtak szerezni nehany oran belul.

    [ Szerkesztve ]

    E30 (oo=[][]=oo)

  • Tim82

    nagyúr

    válasz HSM #72508 üzenetére

    Ezt nem tudtam. Viszont a Linux sokkal kevesebb felesleges vackot futtat tudtommal.

    Nálam elég sok szolgáltatás/alkalmazás fut (Conky, Gnome System Monitor, Thunderbird, Dropbox kliens, stb.), nem hiszem, hogy számottevően kevesebb "felesleges vacak" lenne. (Jó, Lenovós programok például nyilván nincsenek, de Linuxos megfelelők - tlp, tp-smapi, thinkfan, gobi-loader (ez kell a WWAN modulomhoz) igen.) Eleve Gnome 3 az ablakkezelő (ami amúgy nekem meglepően kézreáll, pedig elismerem, hogy vannak benne logikátlanságok), szerintem kb. hasonló erőforrásigényekkel, mint a Win 7 az Aero-val.

    No, meg gondolom a felhasználási profil sem teljesen ugyanaz CentOS-en, mint Win7-en.

    Éppenséggel jobban kihasználom (többek között tanulási, komfortzónából való kilépési célzattal kezdtem újra Linuxozni átlagfelhasználó létemre), de pssszt! :)

    A hőfok különbséget inkább okozhatta pl. a ventivezérlés különbsége, mint az átlagosan kb. 15%-os fogyasztáskülönbség.

    X201-en hamarabb kapcsol be thinkfan-nel, mint X200-on a gyári beállítás (ha jól emlékszem, 51 Celsiusnál már bekapcsol most nálam, de asszem, ezzel is megengedőbb vagyok az X201 alap ventivezérlésénél). Az EC tájékát meg úgy gondolom, hogy nem igazán hűtheti a venti a kialakítás miatt.

    inkább a saját döbbenetemről

    No, nálam az X201 ilyen pozitív csalódás, ugyanis ebben a topikban is jó párszor olvastam, hogy az Arrandale platform mennyivel energiaéhesebb, mint a megelőző, utolsó Core 2 Duo és arra voltam elkészülve, hogy a nem túl nagy teljesítménynövekedésért cserébe éppenséggel többet fog fogyasztani, meg sokkal zajosabb/forróbb lesz az X201 az X200-hoz képest, meg ugye alul se lehet feszelni az Arrandale-t stb. Ehhez képest...

    Persze, nyilván az lenne az igazi, ha azonos oprendszer mellett, amennyire lehet, azonos beállításokkal tudjak alulfeszelt X200-at és X201-et tesztelni, de erre nincsen lehetőségem. (Ld. sztori: [link] [link] [link])

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tikakukac

    titán

    válasz HSM #72508 üzenetére

    Soha az életben nem találkoztam még kirázódott csavarral. Ekkora menetemelkedéssel fogalmam sincs mit kéne tenni egy géppel, hogy abból kijöjjön egy csavar. Egyáltalán megmozduljon.

    Ha csavar kiesik vagy elhagyódik ott vagy a hüvely volt elnyírva vagy a csavar lett félretekerve vagy be sem tekerve. Be is verne rendesen ha ilyen sűrűség mellett is nekiállna csavar kijönni. Nem 1000wattos hangfal ez, hogy rezegjen.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák