Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • audi100td

    nagyúr

    válasz bijesz #23833 üzenetére

    én vitatom, alps a legfaszább :P nbm a régi gépekben még jó volt (pl. x40), de az újabbak szerintem alig jobbak mint egy chicony és ezt már T42-nél is éreztem :(

  • mutyuru

    aktív tag

    válasz bijesz #23833 üzenetére

    Hehe, ugyanezt csinaljak a lopot telok IMEA szamaval; kicserelik a regire es a szolgaltato keresheti illetve letilthatja.

  • sutszi

    veterán

    válasz bijesz #23833 üzenetére

    Na igen...a gyanú fennáll...meg ugyan miért piszkálná valaki az azonosítókat...csak nem értem a végrehajtás módját mert:
    1. A gép alján ott figyel a matrica azokkal az azonosítókkal amik amúgy illenek is rá.
    2. Erre belülre meg olyan kódot ütnek bele, ami nem csak, hogy más méretű, de gyökeresen más hardverre épülő T61-esé...

    A Lenovo weboldalát sem értem...a Parts Lookup page nem tud kiadni info-t. Legalábbis azt írja mindkét Serial-ra. A Warranty Lookup meg simán kiírja a matricás kódra hogy 09.15-ig volt érvényes. A belső hülye kódra meg hanyatt vágja magát egy: System Unavailable, IBase information cannot be provided üzenettel.

    A lopottlaptop.hu oldalon minden kódot és ID-t végigírtam és semmi. Tudom ez még nem jelent semmit.

    1.Érdemes szerintetek felhívni a lenovo központi akármit, azzal a céllal, hogy esetleg visszagöngyölíteni az ügyet?

    2.Nem lehet valahogy visszaállítani az eredeti kódot a gépbe?

    3.Ha moddolt BIOS-t teszek fel az okozhat ilyet? (Csak mert ez amúgy is szándékomban állt. )

    4.A feltételezés kedvéért, nem lopott csak valaki éppen nagyon hülye volt. A lenovo oldaláról letöltendő driver és egyéb működéshez szükséges programok letöltésében és telepítésében okozhat ez gondot?

    szacsee:Ezek után naná, hogy lepattintottam...palmrest, bill, keyboard bezel...be akartam látni a területet....van dedikált VGA, meg a gpu-t, AIDA is mutatja, meg néztem egy rakás képet, meg videót ami a belsőt mutatja de igazából semmi különöset nem találtam. FRU-kat ellenőriztem amit csak éppen láttam, hogy talán máshonnan való de nem...hűtője pl egy ilyen: [link]
    ..billentyűzetről fentebb írtam...
    Tudom nem biztosíték, de mindenen a gyártás időpontja van belül pecsételve meg matricázva.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák